Kolędowy weekend w naszej parafii.

“Jeśli choć raz, w dzieciństwie, kolęda zapadnie w duszę Polaka, towarzyszyć mu będzie zawsze i wszędzie…”  Hanna Szymanderska

Okres bożonarodzeniowy to czas tradycyjnych spotkań opłatkowych i wspólnego kolędowania. W naszej parafii ostatni długi, świąteczny weekend był sposobnością do spotkania w radości, połamania się opłatkiem i pośpiewania kolęd. W niedzielę o godz. 15.00  członkowie grup parafialnych oraz parafianie spotkali się w dolnym kościele aby podzielić się świąteczną radością, białym opłatkiem  i wspólnie pokolędować Dzieciątku w żłobie. Było to wyjątkowe spotkanie,  łączące rożne pokolenia z naszej parafii. Rozbrzmiały kolędy i pastorski w wykonaniu najmłodszych i najstarszych parafian, a wszystko przy akompaniamencie gitar, skrzypiec i akordeonu.

Na tym parafialne kolędowanie się nie skończyło! W Uroczystość Objawienia Pańskiego młodzież z Grupy Bagno wraz z rodzinami z naszej parafii czynnie włączyła się w organizację i przebieg tradycyjnego korowodu Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta już po raz 9. Następnie odwiedzili podopiecznych Hospicjum św. Jana Pawła II, aby kolędą umilić czas chorym.

Z całą pewnością był to bardzo pracowity ale jakże rozśpiewany czas dla naszych parafian!