OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13 maja 2018 r.

 1. Dziś przypada liturgiczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 25 i Szkoły Waldorfskiej przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitewną pamięcią.

Wieczorem zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.15. Po Mszy św. procesja fatimska i adoracja, którą poprowadzi młodzież. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00

 1. Przez cały miesiąc maj serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
 2. Przeżywając „Biały Tydzień” serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00
 3. W środę przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
 4. W czwartek, 17 maja, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego czwartku miesiąca.
 5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.
 6. W sobotę 19 maja, na Mszy św. o godz. 16.00 młodzież naszej parafii z rąk ks. bp Tadeusza Rakoczego otrzyma Sakrament Bierzmowania.
 7. W sobotę, 19 maja, rozpocznie się Tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa ‘Tak Na Serio”. Potrwa do 27 maja. Zapraszamy do skorzystania ze wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów organizowanych w ramach tego tygodnia. Między innymi o wychowaniu dzieci, komunikacji miedzy małżonkami, przyczynach niepłodności. Będzie można skorzystać też z bezpłatnego kursu tańca prowadzonego przez szkołę „Cubana”, oraz z pokazu gotowania  Pana Rączki. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie parafialnej jak również na stronie internetowej.
 8. Za przeprowadzenie nabożeństwa Drogi Światła w minioną sobotę dziękujemy grupie dziecięcej „Jordanki” i Scholii. Było to ostatnie nabożeństwo Drogi Światła w tegorocznym okresie Wielkanocnym.
 9. Od 18 do 26 maja przy plebanii podstawiony będzie kontener na makulaturę
 10. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej” oraz nowego numeru kwartalnika „Salwator”.

 

 

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia  

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                              

                                                                 

                                                        Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz