OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 20 marca 2022

 1. Dzisiaj w Sanktuarium Świętego Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach o godzinie 17:00 zostaną zainaugurowane obchody Roku Świętego Józefa Bilczewskiego.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek od godz. 15.00 do 18.00 w piątek  od godz. 15.00-17.00
 4. We wtorek 22 marca, zapraszamy na nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Św.
 5. We wtorek spotkanie Grupy adoracyjno- biblijnej o godz. 18.30 w dolnym kościele.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 7. W środę spotkanie Grupy Małżeństw o godz. 18.30 w dolnym kościele.
 8. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo ze św. Ritą.
 9. 25 marca 2022 Papież Franciszek dokona poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. O  godzinie 17:00 zapraszamy na nabożeństwo, w czasie którego odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP w łączności z Ojcem Świętym. O godz. 17.15  zapraszamy na Drogę Krzyżową.
 10. W uroczystość Zwiastowania NMP pragniemy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Inicjatywa trwa przez 9 miesięcy i polega na codziennej modlitwie w intencji konkretnego dziecka poczętego, zagrożonego aborcją. Serdecznie zapraszamy 25 marca na wieczorną Mszę Świętą, podczas której nastąpi podjęcie Duchowej Adopcji. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. Na Mszę św. w intencji Ojczyzny i Koronkę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy w sobotę 26 marca o godz. 15.00
 2. Do 3 kwietnia br. trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Zapisy przez Internet na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl.
 3. 24 marca w czwartek  o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu „Cud Guadalupe” w kinie Cinema City w Centrum Handlowy Gemini. Dojazd we własnym zakresie, Zapisy w zakrystii. Koszt biletu 13 złotych, płatne przy zapisach. Serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę 02 kwietnia Zapraszamy na parafialną drogę krzyżową na Matyskę, koło Żywca. Wyjazd spod plebanii o godz. 11.00, powrót po godz. 14.00. Zapisy na zakrystii, koszt 15 zł. Liczba miejsc ograniczona.
 5. Jeśli  ktoś pragnie wesprzeć finansowo uchodźców to może złożyć ofiarę do skarbony,
 6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 7. Informujemy iż wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się od 3 do 6 kwietnia br.
 8. Do Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostali powołani: – z urzędu: ks. Proboszcz, ks. Marek, Beata Lipowczan-katechetka. – z wyboru parafian: Paweł Mszyca, Jerzy Nalepa, Danuta Smugała,  Anna Willinger, Radosław Wąsik: – z mianowania proboszcza:  Barbara Bauer, Krystyna Blachura, Roman Czubała, Gabriela Puczka, Hanna Tomecka. Dziękuję wymienionym osobom za podjęcie służby dla całej wspólnoty parafialnej. W najbliższą niedzielę o godz. 12.30 nastąpi złożenie przyrzeczeń przed objęciem funkcji przez wybranych członków Rady.
 9. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej. Wychodząc z kościoła można nabyć świece „Paschaliki Wielkanocnw” oraz :Baranki Wielkanocne” w cenie 8 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność  „Caritas”

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                 

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz