OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022

 1. Dzisiaj modlitwą i ofiarą do skarbon wspieramy dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”
 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek od godz. 15.00 do 18.00 w piątek  od godz. 15.00-17.00
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 5. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.
 7. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 8. W sobotę przypada liturgiczna uroczystość św, Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Do 3 kwietnia br. trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Można zapisywać się za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl.
 10. Spotkanie członków Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.
 11. Serdecznie zapraszamy mężczyzn na kolejne spotkanie Grupy Męskiej Duchowości w najbliższy wtorek, 15 marca, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 12. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Grupy Małżeństw, poświęconej formacji duchowej małżonków, które odbędzie się w środę, 23 marca, o godz. 18.30
 13. Zakończyły się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Dziękuje wszystkim, którzy startowali w wyborach jak i tym którzy wzięli w nich udział. Dziękuję komisji wyborczej za ich pracę. Wyniki wyborów wywieszone są w gablocie parafialnej jak również umieszczone na stronie parafialnej. W przyszłą niedzielę zostanie podany pełny skład nowej Rady zarówno członków z wyboru jak i mianowanych.
 14. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. Wszystko zostało przekazane do Caritasu. Na dzień dzisiejszy zawieszamy zbiórkę, w miarę rodzących się potrzeb będziemy organizować kolejne formy pomocy. Jeśli  ktoś pragnie wesprzeć finansowo uchodźców to może złożyć ofiarę do skrzynki, która będzie wystawiona w naszym kościele przez najbliższe tygodnie.
 15. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje wyjście do kina na projekcję filmu „Cud Guadalupe”. Seans odbędzie się 24 marca w czwartek, około 18.30, w kinie Cinema City w Centrum Handlowy Gemini. Dojazd we własnym zakresie, koszt biletu 13 złotych, płatne przy zapisach. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.
 17. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Jolanta Ganczarek, Edward Zemczak, Mieczysław Wandzel. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                 

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz