OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 KWIETNIA 2021r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.00 zapraszamy na „Godzinę Miłosierdzia”. Po której zostanie odprawiona o godz. 15.30 Msza św. w rycie trydenckim.
 2. W dniu dzisiejszym każdy wierny może uzyskać odpust zupełny (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki:

– wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu; 
– wypełniając trzy zwykłe warunki lub wzbudzając zamiar ich wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Papieża);

– biorąc udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne „Caritas”.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 3. W środę 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP w 2019 r.
 4. W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. ks. Marek zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się w kościele.
 6. W czwartek, o godz. 17.15 zapraszamy na czwartkowe rozważanie ze św. Ritą po którym odprawimy nabożeństwo Drogi Światła. Nabożeństwo to ma schemat bardzo zbliżony do Drogi Krzyżowej. Także rozważa się 14 stacji. Tematyka Drogi Światła nawiązuje do spotkań Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami i wydarzeń, które miały miejsce od Wniebowstąpienia do Zesłania Ducha Świętego. Św. Jan Paweł II w jednym ze swoich listów apostolskich z 2000 r. pisał, że „kontemplacja oblicza Chrystusa nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowa­nego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! Właśnie w Chrystusa zmartwychwstałego wpatruje się Kościół”. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkanocnym nabożeństwie.
 7. W przyszłą niedzielę, która jest „Niedzielą biblijną”, będzie można złożyć ofiary do puszek na radio „Anioł Beskidów”.
 8. Zapraszamy małżeństwa do udziału w parafialnym dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę, 24 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00 w dolnym kościele. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 21 kwietnia na adres mailowy;
 9. We wtorek 13 kwietnia imieniny obchodzi Pan Przemysław nasz organista. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki MB Królowej Świata. Solenizanta polecamy waszym modlitwom.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”. Z okazji roku św. Józefa w Kościele w zakrystii można nabyć okazjonalny numer Gościa Niedzielnego w całości poświęcony św. Józefowi.
 11. Urząd Miasta przekazał mieszkańcom „Maseczki ochronne”, które będzie można otrzymać  w siedzibie Rady Osiedla od poniedziałku do środy w godz. od. 16.00-18.00.  Maseczki można również zabrać ze sobą wychodząc z kościoła.
 12. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Halina Falkiewicz-Gezer, Jan Janica, Jan Kubica, Helena Małysiak, Urszula Niezgoda, Krystyna Skrzyp, Emilia Wełna. Duszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia 

życzymy wielkiej ufności w Miłosierdzie Boże

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz