Nasi parafianie u stóp Piety Hałcnowskiej.

Dzisiejszego wieczoru nasi parafianie pokłonili się przed cudowną Pietą MB Bolesnej w Hałcnowie, by wraz z przybyłymi pielgrzymami modlić się za Ojczyznę. Czuwanie trwało od godziny 18 i rozpoczęło się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, do którego rozważania napisała nasza parafianka Natalia Rogozińska. Następnie różaniec oraz Litania Loretańska a całość wieczoru zwieńczona została uroczystą Eucharystią. Podczas kazania proboszcz ks. Wiesław Ogórek SDS przypomniał, jak ważna jest w naszej wierze codzienna, prosta wierność modlitwie i Jezusowi. Przypomniał także postać tragicznie zmarłej salwatoriańskiej wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć, która całym swoim życiem pokazywała jak można zwyczajnie-niezwyczajnie żyć. Apel Jasnogórski oraz zasłonięcie cudownej Piety Hałcnowskiej zakończył wspólną modlitwę. To był piękny wieczór 😊Wspólnie z nami modlili się parafianie i kapłani z parafii Wniebowzięcia NMP z proboszczem ks. Dariuszem Babulą SDS na czele oraz z dobrze nam znanym ks. Tadeuszem Słoniną SDS 😊W czuwaniu uczestniczyli także klerycy salwatoriańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Bagnie wraz z opiekunem. Fajnie, że z nami byliście 😊