Nasi parafianie na pielgrzymim szlaku.

30 kwietnia, po raz 7 wyruszyła Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. I tym razem nasi parafianie pielgrzymowali do stóp Miłosiernego, aby wypraszać potrzebne łaski. Pielgrzymowanie jest nie tylko modlitwą ale także pięknym świadectwem, danym innym. Spotkania z ludźmi, rozmowy, wspólny trud i cierpienie, modlitwa,  pięknie budowały grupę bł. Ks. Michała Sopoćki, której przewodnikiem był ks. Paweł Radziejewski SDS.

Oto relacja jednego z pielgrzymów: “Pielgrzymka do Łagiewnik była moją pierwszą w życiu, choć w tym roku kończę 39 lat. I już wiem, że chcę wziąć udział w kolejnych. Dlaczego? Odpowiedzi jest wiele, ale najważniejsza to ta, że w ciągu 4 dni marszu doświadczałem Boga na każdym kroku. Poczynając od pogody, która w cudowny sposób nie przyniosła zapowiadanych deszczów, poprzez radośnie rozśpiewanych pielgrzymów, którzy pokonywali z uśmiechem każdy etap trasy, zawsze ciepło witających nas mieszkańców kolejno odwiedzanych miejscowości, koncert połączony z uwielbieniem, aż po wspólne msze święte, modlitwy oraz nabożeństwa, ale również postoje i posiłki. Koniecznie trzeba wspomnieć o bardzo serdecznej atmosferze, która nieustannie panowała między pielgrzymującymi bez względu na trudy podróży, zmęczenie i…chrapanie 😉 Na uznanie zasługuje też perfekcyjna organizacja, dzięki której wszystko przebiegało sprawnie i punktualnie. A jeśli ktoś spytałby mnie o negatywy, to ich po prostu nie ma! Bąble…? Jakie bąble…😊 Mam nadzieję: do zobaczenia za rok! – Filip.”