Konkurs kolęd dla dzieci

Ostatnia niedziela podczas, której wykonuje się kolędy już za nami. Z tej okazji w parafii Maki Bożej Królowej Świata w Mikuszowicach Śląskich, po dziecięcej Mszy Św. odbył się pierwszy konkurs kolęd dla najmłodszych prafian.

Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – do 7 lat grupa młodsza, od 8 lat starszaki. Każdy miał zaprezentować wybraną kolędę składającą się minimum z dwóch zwrotek. Startowało czternaście wykonawców. Najmłodszy miał zaledwie 4 latka. W kategorii młodszych pierwsze miejsce zajął Michał Leśniak (lat 6), natomiast w przedziale starszaków – Paulina Byrdy (lat 12).

W jury zasiedli: Ks. Piotr Szora SDS, p. Józefina Gwińska (koordynatorka dziecięcej scholi), p. Sylwek Białas (kultywujący stale kulturę Opoczyńską i Góralską), a także p. Łukasz Kastura (wieloletni muzyk parafialnego zespołu). Nad konkursem czuwał ks. Tadeusz Słonina SDS, który na koniec wręczył nagrody za pierwsze miejsca. Oprócz nagród głównych i wyróżnień, odbyło sie losowanie w wyniku którego jeden z wokalistów otrzymał nagrodę niespodziankę – piscołkę.

Konkurs kolęd cieszył się dużym zainteresowaniem publicznosci, dlatego organizatorzy juz zastanawiają sie nad zasadami II edycji konkursu, która odbędzie się już za 11 miesięcy.