“Dziś z Afryki ma przyjechać do nas gość HIP HOP” czyli ks. Paweł Fiącek SDS w Cygańskim Lesie. – Cygański Las

Na ten dzień Jordanki przygotowywały się z zapałem!

Z wizytą przyjechał do nich ks. Paweł Fiącek SDS, na co dzień pracujący w salwatoriańskiej placówce misyjnej w Zambii.

To szczególnie bliski sercom dzieci misjonarz, gdyż to właśnie do jego parafii trafiły paczki z ubraniami, zebranymi w ramach akcji” Paczka dla dzieciaczka.”

Również z zambijskiej misji Jordanki zaadoptowały na odległość dwójkę dzieci oraz wspierają modlitwą i ofiarą tamtejszą placówkę.

Ks. Paweł był poruszony serdecznym przyjęciem, które przygotowały mu Jordanki. Oprócz dobrego słowa nie zabrakło także dobrego ciasta, którym wszyscy się wspólnie delektowali.

Misjonarz opowiedział o swojej pracy w Afryce, przybliżający tym samym dzieciom trudne reali życia ich rówieśników na Czarnym Lądzie.

Jordanki przekazały do szkoły w Zambii specjalnie przygotowane foto-pocztówki  z  pozdrowieniami w dialekcie afrykańskim, misyjne krzyże oraz podarunki dla zaadoptowanych przyjaciół.

Dla wszystkich spotkanie było ubogacającym doświadczeniem. Ks. Paweł podkreślił, jak ważna dla misjonarzy jest świadomość tego, że daleko w ojczyźnie są ludzie, którzy o nich pamiętają i otaczają ich modlitwą.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w języku zambijsko-polskim, oraz uroczystym błogosławieństwem na dalszą jordankową pracę misyjną.