OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022 r.

                          I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • We wtorek – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa.
 • W środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
II   OGŁOSZENIA
 1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji. Natomiast ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Dzisiaj modlimy się za tych, którym patronuje św. Barbara. Jest to także Dzień modlitw za ludzi bezrobotnych.
 2. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 3. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się, w poniedziałek w dolnym kościele o godz. 19.00
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 6. Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św, wraz z rodzicami zapraszamy  w środę 7 grudnia na Mszę św. o godz. 18.00. W czasie Mszy zostaną poświęcone medaliki. Natomiast po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjno- organizacyjne dla rodziców.
 7. W czwartek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy do kościoła  na godz. 12.00 na „Godzinę łaski” – Wystawienie Najświętszego Sakramentu – wspólna modlitwa i czas do indywidualnej modlitwy w ciszy.
 8. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest świętem patronalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela-Zgromadzenia Salwatorianów. Na Mszy św. o godz. 18.00 wspólnota zakonna odnowi akt oddania się Bogu przez śluby zakonne. W tym dniu przypada 1 rocznica wprowadzenia relikwii bł. Franciszka Jordana do naszego kościoła. Po Mszy św. będzie można otrzymać indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego założyciela.
 9. W piątek, 9 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Wiesława Ogórka SDS. Księdzu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Królowej Świata.
 10. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w katechezach rekolekcyjnych, które sa wygłaszane przez ks. Kamila Leszczyńskiego SDS w każdą niedzielę Adwentu na Mszy młodych o 19:15. Szczegółowy plan wraz z zagadnieniami, które będą poruszane znajduje się na plakatach.
 11. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas Konrad Ciempka, Dyrektor krakowskiego biura PKWP z pracownikami oraz ks. Marcel Kpudzeka z Kamerunu, który wygłosi do nas Słowo Boże. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drewna oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem (m.in. Szopki, różańce, figurki, ozdoby bożonarodzeniowe) lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.
 12. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świece i pobłogosławione opłatki wigilijne. Przy bocznym wyjściu z kościoła można również nabyć sianko na stół wigilijny, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są dla rodzin potrzebujących z naszej parafii.
 13. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
 15. Do wieczności z naszej parafii odszedł sp. Józef Kołder. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                                  

                                                                             Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz