“Zagrody nasze widzieć przychodzi…” Boże Ciało 2020 r.

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała-inna niż zawsze a jednak taka sama, taka sama a jednak inna niż zawsze… Wielu zastanawiało się, czy w tym dziwnym czasie odbędzie się tak ważna dla nas procesja Bożego Ciała. Z tym większą radością, parafianie już  od wczesnych godzin porannych  przybyli do kościoła, aby przygotować tradycyjne ołtarze. Inaczej niż co roku-procesja jedynie dookoła kościoła ale dla wielu była to procesja aż dookoła kościoła. Nie zabrakło dziewczynek sypiących kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikuszowic Ślaskich ze sztandarem, byli wierni i Ten najważniejszy- w małej Hostii skryty. Ksiądz Proboszcz Wiesław Ogórek SDS przypomniał na kazaniu, jak ważna w życiu każdego chrześcijanina jest obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak ważne jest to, że Jezus-boski a zarazem tak ludzki i bliski każdemu z nas, pozostał w białym chlebie aby się nam wciąż dawać na nowo! Dlatego właśnie teraz, kiedy codzienność doświadcza wielu ludzi, trzeba nam iść za Jezusem. Jeśli nie można przejrzeć 1000 kroków, trzeba przejść 10-każdy krok za Nim jest świadectwem wiary! Nasi parafianie dali dziś to świadectwo światu i samym sobie. Bogu niech będą dzięki za dzisiejszy dzień!