Wspomnienie śp. ks. Tadeusza Wróblewskiego SDS – Cygański Las

12 lipca w wieku 88 lat odszedł do wieczności ks. Tadeusz Wróblewski SDS. Pracował on w naszej parafii od 1972 r. Przez 6 lat zdobył serca swoich parafian, szczególnie zapisując się w pamięci ministrantów. “Pamiętam moje pierwsze spotkanie z ks. Wróblewskim (po I Komunii Św.). Nie ma w życiu przypadków, widocznie akurat na niego miałem trafić. To właśnie on wprowadził mnie w ministranturę. To był wyjątkowy człowiek…” wspomina pan Roman Czubała, nasz kościelny. Z pewnością w sercach wielu parafian tak właśnie zapisał się ich duszpasterz.

Śp. ks. Tadeusz od 2000 roku przebywał i pracował w Trzebini. Pełnił tam obowiązki pomocy duszpasterskiej oraz zastępcy kapelana wiezienia. W 2004 roku z powodu pogarszającego się stanu zdrowia został zwolniony z pełnionych obowiązków. Nadal jednak wiernie służył parafianom, głównie w konfesjonale. W 2017 r. obchodził 60-lecie święceń kapłańskich. Zmarł w hospicjum w Jaworznie.

źródło: http://sds.pl/sp-ks-jan-zak-tadeusz-wroblewski-sds-1930-2018