VIII Niedziela Zwykła Ogłoszenia parafialne 26 luty 2017

VIII  Niedziela Zwykła  Ogłoszenia parafialne  26 luty 2017

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające okres Wielkiego Postu, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy plan adoracji:

Niedziela, 26 luty

 • po Mszy św. o godz.12.30 Olszówka i przyległe
 • od godz. 15.00              Bystrzańska i przyległe
 • od godz. 16.30               Akcja Katolicka
 • od godz. 17.00               Żywy Różaniec.

Poniedziałek, 27 luty

 • 7.30 – 9.00 Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści
 • 16.00                    ul. Argentyna i przyległe, ul. Pocztowa i przyległe
 • 17.00            ul. Olszówka i przyległe, ul. Pokoju i przyległe

Wtorek, 28 luty

 • 7.30 – 9.00 Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści
 • 16.00                ul. Olszówka i przyległe
 • 17.00            młodzież, ministranci
 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy w Kościele okres wielkopostnej pokuty. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz.: 6.30, 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00, a także o godz. 20:30 – specjalna Msza św. dla tych, którzy pracują lub studiują do późnych godzin. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 2. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele zapraszamy na adorację po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20:00. W piątek czcimy NSPJ natomiast w sobotę oddajemy cześć Najświętszego Serca Maryi. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie się po Mszy Św. o godz. 7:00.
 3. W czwartek, 2 marca, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijne do kościoła na godz. 17.
 4. Objazd chorych w piątek od godz. 8.00, których odwiedza ks. Tadeusz a w sobotę których odwiedzają księża Piotr i Janusz.
 5. W I piątek miesiąca od godz. 16:00 spowiedź, 16:30 Msza Święta dla dzieci i młodzieży, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po zakończeniu Msza Święta dla dorosłych. Odprawiając pobożnie Drogę Krzyżową wierni mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda, Droga Krzyżowa będzie odprawiana na zewnątrz.
 6. W sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.
 7. Od niedzieli do soboty włącznie trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 8. W przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 9. We wtorek na Mszy św. wieczornej modlimy się w int naszego pana kościelnego Romana z ok. jego imienin.
 10. Zapraszamy na rekolekcje dla nauczycieli od 5 do 7 marca o godz. 18:00 w kaplicy Kurii Biskupiej.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku – Białej zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne w Katedrze św. Mikołaja w dniach od 6 do 9 marca o godz. 18.30. Rekolekcje wygłosi ks. prałat Zbigniew Powada.
 12. Parafia nasza potrzebuje modlitwy. Siostry klaryski adorują Pana Jezusa cały dzień. Poleciliśmy się ich modlitwie, zobowiązując się do składania dobrowolnych ofiar. Pod chórem znajduje się skarbona, do której można składać jałmużnę wielkopostną i ofiary z dyspens. Warunkiem każdej dyspensy jest modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz ofiara lub wyrzeczenie.
 13. Zachęcamy parafian do zapoznania się z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa na stronie internetowej policja.pl. Szczegóły w gablocie.
 14. W prasę katolicką można zaopatrzyć się tradycyjnie w zakrystii, a przy drzwiach wejściowych z kościoła w kolejny nr parafialnej gazetki Głos Królowej.
 15. W tym tygodniu do wieczności Pan Bóg powołał śp. Helenę Łowkis – Skibinska, śp. Zofię Budziosz, śp. Józefę Bieś i śp. Bronisławę Nikiel. Ich dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…