Szturm za maturzystów rozpoczęty

W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski rozpoczęliśmy szturm modlitewny za maturzystów. We Mszy Świętej o godz. 19:00 wzięło udział kilkudziesięciu maturzystów z Bielska-Białej i okolic.

Oprócz samych zainteresowanych, kościół wpełniali też rodzice, dziadkowie, rodzeństwo – a wszyscy w jednym modlitewnym celu: prosić o światło Ducha Świętego na czas egzaminów oraz opiekę Matki Bożej.

Po homilii tegoroczni maturzyści przy zapalonej świecy wspólnie odmówili modlitwę, a następnie otrzymali błogosławieństwo księdza proboszcza. Na zakończenie Mszy św. każdy z nich otrzymał czarny długopis, z załączonym numerem telefonu wybranej osoby, która podjęła modlić się za konkretnego maturzystę. Telefon miał służyć temu, by podzielić się wrażeniami po egzaminie.

Przez cały czas matur na prośbę księdza biskupa w kościele palić się będzie specjalna świeca. Mamy nadzieję, że świetło Ducha Świętego, które ona symbolizuje pomoże tegorocznym maturzystom zdać nie tylko egzaminy z wybranych przedmiotów, ale przede wszystkim egzamin życia.