Światowe Dni Młodzieży 2016 – Pielgrzymi z Francji już w drodze do parafii

Już dziś w godzinach wieczornych do naszej parafii przybędą pielgrzymi z francuskiego Wersalu. Nocleg przyjmie 39 pielgrzymów, którzy rozlokowani będą w domach naszych parafian. Cieszy fakt wielkiej otwartości, na przybyłych gości.

Światowe Dni Młodzieży zawsze trwają około dwóch  tygodni. Pierwszy nazywa się Tygodniem Misyjnym, który odbywa sie na terenie całego kraju i ma na celu poznanie kultury, tradycji i wiary Kościoła lokalnego. Drugi tydzień to zgromadzenie młodzieży z papieżem.

Goście z Francji zakończą swój tydzień misyjny w naszej parafii w poniedziałek. Zapraszamy do włączania się w poszczególne punkty spotkań, szczególnie w czwartek i piątek o 21:15 we wspólny Apel Jasnogórski, w sobotę o 20:15 koncert kapeli góralskiej, a w niedzielę o 11:00 we wspólną Eucharystię.

[embpicasa id=”6309318376975535585″]