“Tak na serio ” zaprasza na warsztaty!

Tak na serio to Małżeństwo jest ogromnym wyzwaniem które stoi przed tymi, co zamierzają poślubić tę jedyną/jedynego i zakładają przeżyć z nimi całe swoje życie – aż do śmierci! Przerażające? Tak, całe życie z jedną osobą, cokolwiek by się nie wydarzyło! Tak na serio chodzi o to, aby traktować ten Sakrament bardzo poważnie, b nie jest to żadne chwilowe uniesienie ani nagła zmiana, która wymaże moje wady i będę zupełnie innym człowiekiem. Tak na serio to Małżeństwo t ciężka praca, która polega na spalaniu siebie samego i rezygnacji ze swoich wygód i zachcianek a przekierowanie ich na tę drugą osobę. Tak na serio to codzienne odnawianie przyrzeczeń małżeńskich i wielki szacunek i dbałość o tę osobę. Tak na serio nie bierze się ślubu, bo taki jest dzisiaj trend, albo dlatego że wszyscy tak robią – jeżeli tak myślisz to znaczy, że masz do wyboru trzy opcje: a. nie jesteś świadomy, b. jesteś głupcem, c. nie jesteś odpowiedzialny? Co wybierasz – wybór nie jest łatwy, bo za każdym razem pokazuje Twoją słabość. Tak na serio bycie z Żoną/Mężem na co dzień, stawanie razem z nim, kładzenie się spać razem z nim, ciągłe rozmowy, pranie, pracowanie, gotowanie, kłótnie, przepraszanie, niechęć, pomoc, zranienia i wybaczanie to właśnie jest Małżeństwo. Jeżeli myślisz inaczej to musisz wybrać którąś z trzech wyżej wymienionych opcji. Tak na serio chodzi o to aby każdy dzień przeżywać świadomie kim się jest, z kim się jest i Kto to wszystko nam dał! Mój Ojciec zawsze mówił o swoim małżeństwie, że: Jakoś to będzie?! Zawsze się zastanawiałem jaki musi być nieszczęśliwy – zresztą ciągle to powtarzał, że jak sobie wezmę taką babę jak on to tak to się skończy: ciągła frustracja!!! Czy tak to ma wyglądać? Tak na serio zastanów się dziesięć razy i to poważnie – raz nie wystarczy – czy Ty w ogóle wiesz co to Małżeństwo i czy w ogóle chcesz w nie wejść. Moim zdaniem tak na serio i tak potrzebujesz pomocy, aby choć chwilę uświadomić sobie jak je przeżyć – też to przerabiałem – dlatego zapraszam Cię na serię spotkań, które pomogą CI zrozumieć jak tak na serio „umierać każdego dnia” dla Żony, dla Męża dla Dzieci – po prostu dla Małżeństwa. Jeżeli swoje życie, także drugiej osoby i potem wspólne traktujesz tak na serio – przyjdź i zawalcz o Małżeństwo!

Piotr B.

„Jak mądrze kochać i lepiej rozumieć swoje dziecko?”  Marzena i Henryk Piechotowie

19 maja 2018 – godz. od 10.00 do 14.00

Co znaczy kochać mądrze? Ile razy zranił nas ktoś bliski, a jak wiele krzywd sami wyrządziliśmy tym, którzy są dla nas najważniejsi? Ile było sytuacji, gdy będąc dziećmi rodzice nie okazali nam zrozumienia? Dlaczego nam samym zdarzyło się nie zgodzić z opinia własnego dziecka i osadzić sytuacje wedle własnego uznania, pomimo jego protestów?

Pytania te bardzo często są następstwem trudnych sytuacji konfliktowych, spowodowanych brakiem właściwej komunikacji i wzajemnego zrozumienia rodzica z dzieckiem.

O tym jak budować właściwą relacje rodzica z dzieckiem oraz jak mądrze kochać i lepiej rozumieć swoje dziecko, dowiesz się podczas warsztatów w sobotę 19 maja podczas tygodnia modlitwy za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”.

miejsce: Radio ANIOŁ BESKIDÓW

ul. św. Jana Chrzciciela 14, Bielsko-Biała

 

Przyczynowe leczenie niepłodności – fakty.

dr n.med. Przemysław Binkiewicz NFPMC

21 maja 2018 godzina 19.00

Marzysz o szczęściu macierzyństwa jednak napotkaliście ze współmałżonkiem na trudności?

Wahasz się gdzie szukać pomocy lub masz obawy czy proponowane rozwiązanie jest w zgodzie z Twoimi przekonaniami? Chcielibyście starać się o dziecko w sposób nieinwazyjny i będący bezpieczny dla Waszego zdrowia? A może znasz odpowiedz na te pytania, jednak obawiasz się, czy Twoja wiedza opiera się faktycznie na prawdzie, czy może na

plotkach lub półprawdach usłyszanych na temat różnych zalecanych sposobów postepowania, aby mieć dziecko. Jedynie fakty dotyczące przyczynowego leczenia niepłodności

zostaną przedstawione podczas warsztatów w poniedziałek 21 maja podczas tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”.

miejsce: Akademia Techniczno- Humanistyczna w Bielsku-Białej

ul.Willowa 2, Bielsko-Biała – budynek L – sala 318

(parking dla uczestników spotkania -wolny)

 

Z a p r a s z a m y!

mail: [email protected]

facebook.com/taknaseriobielsko

 

szczegółowy plan “Tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa”:

https://parafiacyglas.pltydzien-modlitw-za-powolanych-do-malzenstwa/