Podsumowanie tygodnia Tak Na Serio 2019 w Bielsku-Białej.

W niedzielę 16 czerwca  zakończyliśmy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa ,,Tak
na Serio”. Co się działo? Przeczytajcie sami.
Niedzielna Msza Święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej zgromadziła wielu małżonków z różnym stażem wspólnego życia. Była to prawdziwa uczta dla ducha. Rozpoczęcie Tygodnia Tak na Serio w Bielsku – Białej zbiegło się z niezwykłym jubileuszem: wspólnie
świętowaliśmy 70 rocznicę zaślubin Pani Heleny i Pana Józefa. Ksiądz Rafał wprowadził nas w tajemnicę Zesłania Ducha Świętego, Ksiądz Wiesław – przeprowadził nas przez odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Była piękna oprawa, było Ave Maria. Były łzy wzruszenia, radości, wspólne fotografie i poczęstunek.
We wtorek, w dniu modlitwy za mężczyzn odbyło się męskie gotowanie. Trzy godziny przed spotkaniem wydawało się nam, że upał jest taki, jak nigdy dotąd. Dwie godziny przed – nie musieliśmy się już martwić, że skwar jest za duży. Lunęło… i to jak… Po kostki brodziliśmy w wodzie. Znajomości w niebie zrobiły swoje i po Mszy Świętej było przyjemnie rześko, gotowanie można było zacząć. Nasz gość – ksiądz Paweł Krężołek SDS postawił na potrawy proste, aczkolwiek nie do końca tradycyjne, które każdy może przygotować w domu. Wszystko w luźnej, przyjemnej atmosferze, wśród gwaru rozmów i dowcipnych komentarzy naszego kucharza.
Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą przeżyliśmy w środę, była niesamowitym spotkaniem małżonków z Bogiem. Klęcząc na białym klęczniku, jak w dniu ślubu – tylko my troje – mąż, żona i Najwyższy, przeżyliśmy chwile głębokiego zjednoczenia i umocnienia.
Czwartek był dla nas dniem modlitwy za osoby bojące się przyjąć sakrament małżeństwa. Po Mszy Świętej Ksiądz doktor Jerzy Dzierżanowski pokazał nam na licznych przykładach, jak różnie można zachować się w tej samej sytuacji. Wielu z uczestników odnajdywało się w humorystycznych historyjkach, przypomnieliśmy sobie, że nie wystarczy mówić do dziecka czy współmałżonka, trzeba rozmawiać tak, by odpowiadać na potrzeby.
Sobotni, randkowy wieczór z Basią i Irkiem Mendrochami był prawdziwym świadectwem małżonków, którzy rozumieją czym tak właściwie jest sakrament małżeństwa. Dokładnie taki jest cel spotkań organizowanych przez sztab ,,Tak na Serio”: zjednoczyć ludzi powołanych do małżeństwa poprzez różne aktywności, żeby mogli w swym życiu odkryć, dostrzec obecność Pana Boga, zachwycić się nią, powierzyć się Jemu i doznawać uzdrawiającej mocy łaski Bożej. Całość zamknęła Msza Święta z błogosławieństwem narzeczonych, po której przy grillu i muzyce młodzi ludzie mogli się poznać, pośpiewać i porozmawiać o swoim przeżywaniu tego cudownego czasu. Cały Tydzień obfitował w różne wydarzenia, które odbyły się w naszej parafii. Pełni zapału planujemy już tematy i prelegentów na kolejną edycję Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa w 2020 roku. Mamy nadzieję, że zgromadzi ona jeszcze więcej osób, nie tylko Bielszczan, ale przede wszystkim naszych parafian.
Osoby zainteresowane czym tak właściwie jest ,,Tak na Serio”, jakie są jego początki i jak do nas dołączyć zapraszamy na stronę taknaserio.com.