Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

Od wczoraj, od godz. 17:00 gościliśmy w naszej parafii kopię obrazu Jezusa Miłosiernego, który Zbawiciel polecił namalować siostrze Faustynie.  Wraz z nim do parafii przybyły relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny Kowalskiej, apostołów Bożego Miłosierdzia.

Po przyjeździe obrazu na miejsce, grupa wiernych otoczyła auto, po czym zostały wręczone relikwie grupie harcerzy, a następnie ks. bp Tadeusz Rakoczy wraz z ks. proboszczem Tadeuszem Słoniną ucałowali ramy obrazu. Po tym oficjalnym przywitaniu strażacy z OSP Mikuszowice Śląskie wnieśli obraz do kościoła.

Odczytano Ewangelię, następnie ksiądz proboszcz dokonał przywitania, po którym symbolicznie zapłonęły świece miłosierdzia i rozpoczęła się liturgia Mszy Świętej. Podczas niej około czterdziestu młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania.

Po Eucharystii można było adorować Jezusa Miłosiernego w ciszy, a o północy została odprawiona Msza Święta przez księży pochodzących z naszej parafii. Przewodniczył jej ks. Henryk Łodziana SDS w koncelebrze z ks. Piotrem Rybą SDS. Trzeci kapłan ks. Jerzy Olszowski nie mógł przybyć.

W piątek o godz. 15:00 odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także w uroczystej Eucharystii modlono się szczególnie za chorych. Był to ostatni oficjalny akcent peregrynacji, po którym obraz odjechał do salwatoriańskiej parafii w Bystrej Śląskiej.