Parafialne świętowanie czyli odpust 2020 r.

Dzisiejsza niedziela minęła pod znakiem świętowania 😊 Na uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.30 zgromadzeni wierni wraz z duszpasterzami dziękowali Królowej Świata za opiekę i prosili o dalsze wstawiennictwo. Ks. Dariusz Babula SDS, proboszcz sąsiedniej parafii salwatoriańskiej w Bystrej Śląskiej, w wygłoszonym słowie przypomniał znaczenie matki w życiu każdego człowieka. Uroczysta procesja, wzniosłe Te Deum oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyły południowe uroczystości. Druga część odbyła się o 17.00. Przepiękny koncert Orkiestry im. Telemana wraz ze skrzypkiem Piotrem Sadowskim zgromadził wielu koneserów muzyki poważnej. Koncert pt. “Gloria” był kolejnym z serii koncertów zagranych w cyklu spotkań “Wakacje z muzą” organizowanych przez Dom Muzyki Kameralnej i Organowej w Bielsku-Białej. Tak cała parafia świętowała uroczystość swojej patronki, a przypadła ona w tym roku w 12 rocznicę konsekracji naszego kościoła 😊