Panamskie Światowe Dni Młodzieży w Cygańskim Lesie ;-) – Cygański Las

Tak naprawdę trudno opisać co podziało się w sobotę 26 stycznia 2019 r. w naszej parafii… Napisać, że odbyło się  ogólnodiecezjalne spotkanie młodych- to za mało… Bo to nie było tylko spotkanie! Na kilka godzin nasz parafialny kościół przemienił się w miejsce radości, wdzięczności a nade wszystko miłości. I wcale nie było to spotkanie młodzieży- to było spotkanie dojrzałych wiarą ludzi, którzy niezależnie od swojego wieku kochają Boga. I to dla Niego przybyli do Cygańskiego Lasu.

Kiedy uklękłam w ławce podczas wieczornej adoracji zobaczyłam, że miłość się nie starzeje… Jest wiecznie młoda, uśmiechnięta i pełna nadziei. Bóg codziennie dzieli się z nami tą Miłością, a podczas sobotnich uroczystości można było ja niemal fizycznie zobaczyć!

Cała sobota była czasem, kiedy ciałem byliśmy w Bielsku, ale sercem w Panamie. Razem z ludźmi z całego świata, razem z papieżem Franciszkiem, razem z Matką Najświętszą. Mogliśmy nie tylko poczuć klimat tamtego miejsca, ale go zasmakować, wyrazić tańcem, śpiewem i radością.

Każdy element dnia, miał swój głęboki sens i znaczenie, każdy we właściwy sobie sposób przybliżał uczestników do Boga i drugiego człowieka. Całodzienna modlitwa, możliwość otwarcia swojego serca poprzez napisanie listu do Boga, konferencje, zaduma nad pokojem na świecie, poczęstunek i wspólna zabawa, Eucharystia i Apel Jasnogórski.

Kiedy widziałam przygotowania to sobotniego wydarzenia, wiedziałam że dzieją się wielkie rzeczy. Widziałam nadzieję i wiarę w oczach organizatorów, którzy poświęcili się temu zadaniu bez reszty. Pan Bóg pokierował reszta… Wypełnił nasz kościół ludźmi z całej diecezji, a nawet z odległych miejscowości Polski. Wszyscy staliśmy się jedną wielka rodziną, którą zgromadził nasz wspólny Ojciec!Co tu dużo pisać… Bogu dzięki za całe dobro, które dokonało się w sobotę!

Aga N.

Zdjęcia oraz relacje z wydarzenia można zobaczyć na stronach “Goscia Niedzielnego” oraz naszej diecezji.

Zdjecia źródło: https://bielsko.gosc.pl/gal/spis/5312557.Cyganski-Las-Bielsko-Biala-PANAma?fbclid=IwAR28N5xQtd6wv9nNWs4L0WM5WGV0QOu61ApuIBW6uhZ4R8xrtqbqDgY-3Iw

oraz Radek M