Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła 23 października 2016 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
 2. W piątek obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp senior Tadeusz Rakoczy oraz proboszcz  naszej parafii ks. Tadeusz Słonina SDS.  Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich parafian na wspólną modlitwę w ich intencji w czasie Mszy św. w niedzielę 30 października o godz. 18.00

 

Ks. Marek Gadomski składa serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby salwatoriańskich misji. Zebrano 2128  zł.

 1. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.
 2. Koło Różańca Świętego zaprasza na pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 12 listopada. Szczegóły w gablocie.
 3. Nasza młodzież chętna jest by włączyć się w wolontariat. Może to być np. robienie zakupów starszym, porządki, opieka lub inne formy pomocowe. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Pawłem.
 4. Świetlica środowiskowa „Dzieciątka Jezus” zaprasza dzieci w roku szkolnym 2016 /17 na zajęcia dydaktyczne do jej świetlicy na ul. Grzybowej 8. Szczegóły w gablocie.
 5. Rada Osiedla w Mikuszowicach Śl. oraz Dom Kultury w Olszówce zapraszają na prezentację multimedialną z podróży po Chinach.
 6. Od 4 listopada (w piątek) w godz. 10.00 – 12.00, również w Domu Kultury w Olszówce, rozpoczną się bezpłatne zajęcia artystyczne, na których będzie można własnoręcznie wykonać Bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje.
 7. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 25 zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w głosowaniu na projekt „Multimedialna Szkoła”. Głosować można drogą elektroniczną od 21 do 28 października poprzez stronę internetową Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły w gablocie.
 8. W prasę katolicką i kalendarze misyjne można zaopatrzyć się w zakrystii, a przy drzwiach wyjściowych w parafialną gazetkę „Głos Królowej”.
 9. Zapraszamy na wspólne czuwanie w wigilię Wszystkich Świętych tj 31.10 (przyszły poniedziałek). Rozpoczniemy je Mszą Świętą o 18:00, następnie występ pantomimy i wykład dotyczący odpustów. Będzie też czas na modlitwę za bliskich nam zmarłych.
 10. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Leszka Talagę, śp. Władysława Adamiec i śp. Władysławę Jarosiewicz, mamę ks. Stanisława Jarosiewicza. Ich dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

 

Solenizantom nadchodzącego tygodnia, Wam wszystkim,

 życzymy, zwłaszcza w trudnych sprawach życiowych,

opieki i wstawiennictwa świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza