Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 9 października 2016

 

  1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce XVI ,,Dzień Papieski” pod hasłem: ,,Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Do puszek  można składać ofiary na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin. Prosimy zabrać ze sobą obrazki, które znajdują się obok puszek.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców codziennie o godz.17.15.
  3. W tygodniu liturgicznym obchodzimy:

– w czwartek – wspomnienie  bł. Honorata Koźmińskiego

– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa

  1. W środę 12 października w ramach peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w zakonach męskich diecezji bielsko – żywieckiej zapraszamy na powitanie kopii cudownego obrazu o godz. 17.00. Następnie zostanie odmówiony różaniec, a po nim Msza św. z procesją fatimską. Modlitewne czuwanie zakończy się apelem jasnogórskim o godz. 21.00. O poprowadzenie czuwania prosimy grupę „Żywego Różańca”. Na drugi dzień. tj. w czwartek, od rana do godziny 12.00 obraz będzie przebywał w salwatoriańskiej w Bystrej. Natomiast od godziny 12.15 do 16.45 obraz na nowo będzie w naszym parafialnym kościele. O godz. 16.30 nastąpi uroczyste pożegnanie obrazu do wspólnoty ojców Pallotynów. Serdecznie zapraszamy do adoracji i oddania czci Maryi Częstochowskiej. Peregrynacja obrazu MB. Częstochowskiej będzie jednocześnie nabożeństwem fatimskim.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Polecajmy w modlitwie wszystkich, którzy angażują się w to Dzieło Kościoła. Można wspomóc Misje ofiarą do puszek.
  3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii. Również dziękujemy za złożoną makulaturę.
  4. W zakrystii można się zaopatrzyć w prasę katolicką oraz przy drzwiach wyjściowych z kościoła w parafialną gazetkę „ Głos Królowej”.
  1. W zakrystii można składać wypominki, które należy wypełnić czytelnie z podaniem nazwy ulicy.

 

 

Solenizantkom i Solenizantom,

 Nauczycielom i Katechetom z okazji Dnia Edukacji Narodowej
serdecznie życzymy asystencji Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.