OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX Niedziela Zwykła 20 sierpnia 2017

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Serdecznie witamy Ks. Józefa Figla, wikariusza Polskiej Prowincji Salwatorianów,  który głosi dzisiaj kazania na wszystkich Mszach św. i odprawi uroczystą Mszę św. odpustową, za co składamy Mu serdeczne Bóg zapłać. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tej parafialnej uroczystości . Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego. Po „Sumie”  zespół „A Capriccio” zaprasza na krótki koncert.
 2. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
  • W poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  • w wtorek – Wspomnienie NMP Królowej.
  • w czwartek – Święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • W sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 3. W środę 23 sierpnia nasza parafia ma wyznaczoną całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W ten sposób włączamy się w wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu trwającą w naszej diecezji. Adorację rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o Godz. 7.00 a zakończymy przed Mszą św. o godz. 18.30 Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Zatroszczmy się o to aby Pan Jezus nie czuł się samotny w naszym kościele. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie.
 4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.
 5. Dziękujemy za złożone fanty. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o składanie fantów.
 6. Redakcja gazetki parafialnej „Głos Królowej” organizuje 2 września br. pielgrzymkę „Śladami Wizerunków Maryjnych” w Piekarach Śląskich, Pszowie i Turze Śl.. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii oraz u ks. Bogdana.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „ Niedzieli”, Źródła oraz kwartalnika „Salwator”, a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła można nabyć kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”, w którym znajduje się obszerny wywiad z proboszczem, Wiesławem Ogórkiem.
 8. Na ekranach polskich kin można oglądać już film „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Zachęcamy do zainteresowania się tym filmem.
 9. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary na kościół, zarówno do kopert jak i na konto parafialne.
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Mieczysława Pycz. Jego duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne  odpoczywanie…
 12. Wszystkim Drogim Parafianom i sympatykom naszego kościoła z okazji odpustu parafialnego życzymy, by Maryja, nasza Matka, Królowa Świata, pomagała nam trwać w wierze, nigdy nie tracić nadziei i wzrastać we wzajemnej miłości.  Wszystkim życzymy Opieki Matki Bożej na każdy dzień!    A Pan Bóg niech pobłogosławi wam i waszym rodzinom.

                                                                                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS 

                                                                                                                           proboszcz