OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2017

 1. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
  • W poniedziałek – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszej Diecezji. Polecajmy Bogu wszystkie sprawy naszego lokalnego kościoła.
  • w wtorek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  • w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

 

 1. Dzisiaj, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O 18.30 Nieszpory; 19.00 Msza św. a po niej procesja; adoracja do godz.21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Adorację poprowadzi Koło Żywego Różańca.

 

 1. We wtorek 15 sierpnia uroczystość Wniebowstąpienia NMP, w Polsce nazywana świętem „Matki Bożej Zielnej”. W tym dniu Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Składka jest przeznaczona na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w środę o godz. 18.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18 do 19.00.

 

 1. W przyszłą Niedzielę 20 sierpnia przezywać będziemy odpust parafialny. Uroczystą sumę o godz. 12.30 odprawi ks. Józef Figiel SDS – Wikariusz Prowincjalny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. naszych parafian, młodzież, ministrantów, dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością odpustową będzie w piątek i w sobotę od godz. 18.30.

 

 1. Tegoroczna Biesiada Parafialna odbędzie się w sobotę 9 września przy naszym parafialnym kościele. Prosimy o składanie fantów w zakrystii. Prosimy również życzliwe naszemu kościołowi osoby o upieczenie ciasta.

 

 1. X nocne czuwanie diecezji bielsko – żywieckiej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odbędzie z 18 na 19 sierpnia. Szczegóły w gablocie.

 

 1. W poniedziałek 14.08. br. kończy się zbiórka makulatury w tym miesiącu. Kontener w godz. południowych zostanie zabrany z placu kościelnego.

 

 1. Redakcja gazetki parafialnej „Głos Królowej” organizuje 2 września br. pielgrzymkę „Śladami Wizerunków Maryjnych” w Truskolasach, Piekarach Śląskich i Pszowie. Koszt 50 zł. Szczegóły pielgrzymki w bieżącej gazetce oraz na plakatach. Zapisy w zakrystii oraz u ks. Bogdana.

 

 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „ Niedzieli”, Źródła oraz kwartalnika „Salwator”, a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 2. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.

 

 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Walerię Drożdż. Jej duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne  odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia i tym wszystkim, którzy wypoczywają na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                                                      

 Ks. Wiesław Ogórek SDS 

                proboszcz