Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22 maja 2016

 1. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

W naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Darka Jasubę SDS  pracującego w Salwatoriańskim Ośrodku Powołań, który w dniu dzisiejszym głosi do nas Słowo Boże. Do puszek można złożyć ofiarę na działalność Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań.

Natomiast pod chórem można się zaopatrzyć w modlitewnik potrzebny do dobrego przeżycia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Będziemy z niego korzystać podczas peregrynacji obrazu po naszych domach.

Z okazji peregrynacji będzie możliwość otrzymania specjalnego błogosławieństwa dla konkretnej rodziny, proszę zapisywać się w zakrystii, a wzór pamiątki tego błogosławieństwa w gablocie przed kościołem.

 

 1. W tygodniu liturgicznym obchodzimy:
 • We wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
 • W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w tym dniu będą odprawiane tak jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas trzecich obchodzą rocznicę pierwszej Komunii św. Po Mszy świętej wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej procesji. Niech to będzie wyraz naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów. Prosimy także jak co roku o przygotowanie ołtarzy:

 I  – Mieszkańców ul. Kąpielowej, Startowej i Bystrzańskiej pod patronatem Rodziny Franciszkańskiej i Straży Honorowej NSPJ;

 II –  Mieszkańców „Domu Nauczyciela”;

III – Mieszkańców ul. Pocztowej i przyległych pod patronatem Koła Żywego Różańca;

IV – (przy krzyżu misyjnym) Mieszkańców ul. Olszówki i przyległych pod patronatem Akcji Katolickiej i grupy młodzieżowej.

Mieszkańców ulic, którymi pójdzie procesja prosimy o udekorowanie domów. Po zakończeniu procesji odbędzie się kolejna Msza św. w kościele.

 1. Od piątku zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną szczególnie dzieci rocznicowe.
 2. W dniu wczorajszym odbyły się święcenia prezbiteratu naszych salwatoriańskich diakonów. Uroczystość miała miejsce w Trzebini koło Krakowa. Natomiast w kolejną sobotę, 28 maja o godz. 10.00 w kościele św. Mikołaja odbędą się święcenia kapłańskie diakonów naszej diecezji. Wszystkich neoprezbiterów polecamy modlitwie.
 3. 5. Gimnazjum nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego zaprasza na dzień otwarty 24 maja 2016 r (wtorek) od 12:00 do 18:00.
 4. 6. Majówka na Koziej Górce odbędzie się we wtorek (24 maja) o godz. 18:00. Wymarsz spod kościoła o godz. 17:00.
 5. Ojcowie Pallotyni zapraszają na projekcje filmu „Ufam” w sobotę 28 maja o godz. 19:00.
 6. Bierzmowanych zapraszamy na majówkę i Mszę świętą w poniedziałek o 18:30 a po nich odbędzie się próba.
 7. Zapraszamy na XXVII pokutny marsz różańcowy w intencji Ojczyzny 27 maja o 15:00 w kościele przy dworcu.
 8. Dzień Dziecka będziemy świętować w piątek 3 czerwca po Mszy Świętej pierwszopiątkowej.
 9. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej”.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa

 i opieki Matki Bożej Królowej Świata