OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA 9 kwietnia 2017 r.

 1. Dziękujemy Bogu za dar tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, za wszystkie łaski, jakie stały się naszym udziałem. Modlitwie polecamy tych, którzy nie skorzystali z rekolekcji oraz tych, którzy nie czują wewnętrznej potrzeby nawrócenia – prośmy dla nich o łaskę skruchy.
 2. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 4. We środę od godz. 8.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy budowie Bożego Grobu.
 5. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie:
 • w Wielką Środę: od 6.30 – 9.30 i od 16.00 do 19.30,
 • w Wielki Czwartek po ceremoniach do godz. 21.00
 • w Wielki Piątek od 7.00 do 24.00
 1. W Wielką Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 2. W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy świętych. Wszyscy gromadzimy się wieczorem o godz. 18.00 na Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, w czasie której dziękować będziemy Panu Bogu za ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy, która będzie trwać do godziny 22.00.
 3. W Wielki Piątek wspominamy śmierć na krzyżu naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przez cały dzień, od godz. 7.00, można adorować Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 17.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a po niej o godz. 18.00 nastąpią ceremonie Wielkiego Piątku, zakończone adoracją krzyża świętego i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 24.00.
 4. W Wielką Sobotę – od godz. 7.00 możliwość adoracji przy Bożym Grobie przez cały dzień. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie co godzinę od 9.00 do 14.00. Msza święta Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną – o godz. 20.30. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i  które będą nam towarzyszyły w czasie procesji.
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 8.00 do 9.00.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu oraz za złożoną makulaturę i zużyty sprzęt elektroniczny.
 7. Towarzystwo Brata Alberta składa gorące podziękowania za złożone ofiary na rzecz kuchni prowadzonej przez Towarzystwo. Zebrano 4.532 zł.
 8. Czciciele Bożego Miłosierdzia serdecznie zapraszają do Łagiewnik na nocne czuwanie przed świętem Bożego Miłosierdzia. Informacje na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii. Wyjazd 22 kwietnia o godz.17.00.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 25 informuje, że z dniem 10 kwietnia rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018. Szczegóły w gablocie.
 10. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bystrej Śl. Ogłasza nabór do klasy pierwszej i siódmej o profilu sportowym na rok szkolny 2017/2018. Szczegóły w gablocie.
 11. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” .

 

 

 

Wszystkim parafianom życzymy głębokiego i

owocnego przeżycia czasu Świętego Triduum Paschalnego