OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA 20 marca 2016

 

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 3. We wtorek od godz. 8.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy budowie Bożego Grobu.
 4. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie:
 • w Wielką Środę: rano od 6.30 – 9.30 i po południu od 16.00 do 19.30,
 • w Wielki Czwartek i Wielki Piątek spowiedź po skończonych ceremoniach.
 1. W Wielką Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 2. W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy świętych. Wszyscy gromadzimy się wieczorem o godz. 18.00 na Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, w czasie której dziękować będziemy Bogu za ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W czasie tej Mszy św. odbędzie się ceremonia przyjęcia nowych ministrantów. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy, która będzie trwać do godziny 22.00.
 3. W Wielki Piątek wspominamy śmierć na krzyżu naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (jakościowy i ilościowy). Przez cały dzień, od godz. 7.00, można adorować Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 17.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a po niej o godz. 18.00 nastąpią ceremonie Wielkiego Piątku, zakończone adoracją krzyża świętego i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 22.00.
 4. W Wielką Sobotę – od godz. 7.00 możliwość adoracji przy Bożym Grobie przez cały dzień. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie co godzinę od 9.00 do 14.00. Msza święta Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną – o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec, które zapalimy w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i procesji.
 5. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę znajduje się w gablocie.
 6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę             w godz. od 8.00 do 9.00.
 7. Serdecznie zachęcamy do zakupu baranków wielkanocnych w sklepiku parafialnym, jest to nasza pomoc dla biednych i potrzebujących z naszej parafii.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.
 9. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” .
 10. Gimnazjum im. Jana Fałata prowadzi nabór do klas pierwszych w nowym roku szkolnym. Szczegóły w gablocie.
 11. W zakrystii można nabyć Modlitewnik o Miłosierdziu Bożym, który będzie nam służył w czasie peregrynacji w kościele i po naszych rodzinach.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności naszego współbrata śp ks. Krzysztofa Świętonia, który pracował w naszej parafii. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, w Trzebini o godz. 12:00. Pochowaliśmy też parafianina śp. Jana Tomera. Ich duszę polecajmy Bożemu miłosierdzie. Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wszystkim parafianom życzymy

owocnego przeżycia czasu Świętego Triduum Paschalnego