Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą

 1. W tygodniu liturgicznym obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy;
 • we wtorek bł. Michała Kozala, bp.;
 • w środę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
 • w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Módlmy sie w intencji Bielskiego Koła im. Św. Brata Alberta, dobroczyńców i podopiecznych;
 • w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji Czcicieli Bożego
  Miłosierdzia i ich rodzin.
 1. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” z wkładką „Orędzie Miłosierdzia”. W bieżącym numerze m.in.: sprawozdanie z poświęcenia „Drogi światła” oraz artykuł o czcicielach Bożego Miłosierdzia w naszej mikuszowickiej parafii.
 2. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne zaprasza na koncert pt. „Tajemnica szczęścia” poświęcony naszemu zmarłemu parafianinowi Adamowi Kołodziejczykowi, który bezinteresownie prowadził budowę stacjonarnego hospicjum i. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej oraz po niedzielnych Mszach św. na rzecz hospicjom, będzie możliwość nabycia cegiełek. Szczegóły w gablocie.

 1. W okolicy plebani i parkingu rozpoczęliśmy tworzenie placu zabaw dla dzieci tzw. Ogródek Jordanowski. Umieściliśmy w nim już trampolinę do skakania, która jest dostępna codziennie, jednakże wyłącznie pod opieką dorosłych. Do dalszej rozbudowy, chcemy zaprosić parafian. Prosimy o przynoszenie nieużywanych już zabawek, które moglibyśmy wykorzystać w tym ogródku.
 2. W ostatnią niedzielę ks. Bp. Roman poświecił „Drogę Światła”. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. W najbliższym czasie będzie można nabyć modlitewnik do odprawiania „Drogi Światła”.

W dniach 8 – 9 czerwca odbyła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. s Faustyny i św. Jana Pawła II. Podczas uroczystej Mszy św. mikuszowicka młodzież  gimnazjalna przyjęła sakrament bierzmowania. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się, aby przygotować i przeprowadzić te podniosłe uroczystości.

 1. W poniedziałek 13 czerwca odbędzie się nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono „Drogą Światła” o godz. 18.30, następnie Msza św. z kazaniem, po której czuwanie modlitewne poprowadzi Koło Żywego Różańca.
 2. Koło Żywego Różańca organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa w dniu 18 czerwca (sobota). Zapisy w zakrystii.
 3. Od dziś rozpoczynamy peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego. Rozpocznie się ona równolegle w czterech miejscach. Zapraszamy mieszkańców z ul. Bystrzańskiej bloki 41,43,45, drugi obraz rozpocznie peregrynację też od ul. Bystrzańskiej, jednakże od bloków 27D, C, 27 A i B, trzeci wyruszy od ul. Argentyna, później Domeyko, czwarta kopia od ul. Sarniej. Zachęcamy te rodziny, które w danym dniu nawiedza obraz aby przyszły wówczas na wieczorną Eucharystię. O dalszej kolejności będziemy informowali na bieżąco.
 4. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Edwarda Palucha. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa

i opieki Matki Bożej Królowej Świata