Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2017 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa:

– na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

– na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę na godz.17:30

– a w czwartek na Adoracje Najświętszego Sakramentu od godz.17:00

– w piątek na drogę krzyżową  na godz. 17:15, którą poprowadzą dzieci. Po drodze krzyżowej, na Mszy św. odbędzie się poświęcenie i wręczenie książeczek do modlitwy dla dzieci pierwszokomunijnych.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– w poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Bogdan Cwynar SDS, przełożony tutejszej wspólnoty zakonnej. Msza św. w jego intencji odprawiona będzie jutro o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy!

– w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada jubileusz
25 – lecia powołania do istnienia diecezji bielsko – żywieckiej. Modlimy się za cały nasz Kościół partykularny. Ofiara zebrana w tym dniu do puszek jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Dziękujemy młodzieży za przygotowanie piątkowego nabożeństwa, a wam za wspólną modlitwę.

1. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Łagiewnik podczas długiego weekendu majowego. Zapisać można się w zakrystii.

1. Zapraszamy małżonków na kurs 7-dmiu spotkań zatytułowany „Przystańcie w drodze”. Szczegóły przy drzwiach wejściowych.

1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu, tj. 2 kwietnia. Poprowadzi je Dyrektor Studiów WSD w Bagnie ks. Tomasz Raćkos SDS. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian, aby tak sobie zorganizowali swoje obowiązki, by móc w tych rekolekcjach uczestniczyć.
  2. Wydział Nauk Społecznych przy Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie zachęca do zapoznania się z ofertą studiów. Szczegóły w gablocie.
  3. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw za więźniów. Módlmy się, by czas
    osadzenia był dla więźniów czasem nawrócenia.
  4.  Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na misje salwatoriańskie.
    Zebrano 1200 zł. Dziękujemy też za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za złożoną makulaturę na rzecz misji.
  5. Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. zapraszamy do naszego sklepiku w dolnym kościele. Przypominamy, że w palmy będzie można zaopatrzyć się w niedzielę palmową. Rozprowadzi je młodzież i ministranci.
  6. W zakrystii można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych
    z Kościoła, w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej”.
  8. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Ślady stóp”. Projekcja odbędzie się w sobotę 25 marca po wieczornej Mszy św. tj. o godz. 18.50 w kościele ks. Pallotynów. Przed emisją filmu o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich uczestników projekcji.
  9. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności Śp. Danutę Świerczek. Jej duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Solenizantom rozpoczętego tygodnia, parafianom i gościom
życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.