Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu 11 grudnia 2016 r.

 

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli w słowie Bożym i modlitwach mszalnych wzywa nas do chrześcijańskiej radości z powodu zbliżającego się przyjścia Zbawiciela Świata –  Jezusa Chrystusa.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz.17.30.
 3. W tygodniu liturgicznym wspominamy:

– we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy;

– w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

 1. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinie. Prośmy Boga za nasze rodziny i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
 2. We wtorek 13 grudnia, w 35 rocznicę stanu wojennego módlmy się za wszystkich, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz.18.00.
 4. Zachęcamy parafian do skorzystania z sakramentu spowiedzi by nie odkładać jej na ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30. W czwartek               adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 6. Tych, którzy w I niedzielę Adwentu zabrali „Chlebki św. Alberta” proszeni są o przynoszenie paczek do zakrystii lub dolnego kościoła w sobotę od 16:30 do 19:00 oraz przez całą niedzielę.
 7. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie  w rodzinie. Prośmy Boga za nasze rodziny i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.
 8. Przypominamy, że w sklepiku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne oraz w rytuał pomocny do przeprowadzenia chrześcijańskiej wieczerzy wigilijnej.
 9. W zakrystii można składać na wypominki roczne.
 10. Dziękujemy serdecznie za złożoną makulaturę. Była to ostatnia zbiórka w tym roku. Makulaturę można jeszcze składać w Bulowicach u Braci Albertyn…ów.
 11. W prasę katolicką można zapatrzeć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych w kolejny numer gazetki parafialnej „Głos Królowej”. Do tygodnika „Niedziela” dołączona jest płyta z kolędami.

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom

 życzymy

radosnego oczekiwania na przyjście Pana