Ogłoszenia parafialne 31 Niedziela Zwykła 30 październik 2016 r.

 1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 12. 30 zostanie odprawiona na naszym cmentarzu parafialnym.
 2. Przypominamy że od 1- 8 listopada możemy uzyskać za zmarłych odpust zupełny pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i dowolna modlitwa za zmarłych. W tych dniach będzie dodatkowa możliwość uczestnictwa w różańcu za zmarłych na cmentarzu o godz. 20:00.
 3. 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności, aby łaskawy Bóg zechciał obdarzyć ich życiem wiecznym w swoim Niebieskim Królestwie.
 4. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 25 zaprasza 2 listopada o godzinie 8:00, rodziców, dziadków i przyjaciół, na Mszę Świętą w int. Patrona szkoły  + ks. Jana Twardowskiego oraz ++ nauczycieli, wychowawców i pracowników.
 5. Zapraszamy na czuwanie dotyczące świętości połączone z modlitwą za zmarłych. Jutro po Mszy Świętej wieczornej o 18:30 rozpoczniemy pantomimą, programem słowno-muzycznym, następnie odbędzie się konferencja na temat: Ile kosztują odpusty?, a po nim czuwanie modlitewne za zmarłych.
 6. Zapraszamy na różaniec z wypominkami w o godz. 17.30. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych z ulic:

Wtorek: ul. Ciasna, Czołgistów, Długa     Środa: ul. Argentyna, Bałtycka, oraz bez podania ulic.

Czwartek: ul. Bystrzyńska                       Piątek: ul. Bystrzyńska

Sobota: ul.  Laskowa                                Niedziela: ul.  Pocztowa i Dom Nauczyciela

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy dzieci do kościoła na godzinę 16:00 na spowiedź pierwszo – piątkową, a bezpośrednio po niej na Mszę św. szkolną o godz. 16.30.
 2. Z racji Pierwszego Czwartku godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się po Mszy św. wieczornej i potrwa do godz. 20:00.
 3. Objazd chorych, których odwiedza ks. Tadeusz, w piątek od godz. 8.00.
  Natomiast w sobotę od godziny 8.00 objazd chorych, których odwiedza ks. Janusz i ks. Piotr. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 4. W czwartek, 4 listopada o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele drugie spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W sobotę Rada Osiedla Mikuszowice Śl. zaprasza emerytów i rencistów na Mszę św. o godz. 15.00, a następnie na spotkanie w radości w dolnym Kościele.
 6. Czciciele Bożego Miłosierdzia serdecznie zapraszają 12 listopada na pielgrzymkę do Łagiewnik. Zapisy w zakrystii i w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna droga krzyżowa w Brzezińce. Początek o godz. 14.00 przy bramie śmierci.
 8. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na potrzeby naszego kościoła.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Pani Dekoratorce i wszystkim, którzy przygotowali dekorację listopadową w naszym Kościele. Naszą wdzięczność kierujemy też w kierunku rodziców, dziadków i babci, za to, że przyprowadzali dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe. Za pomoc w organizacji dziękujemy pani katechetce i księżom.
 10. Z radością pragniemy poinformować, że część ławek w kościele została ocieplona. Prosimy nie kłaść na ławki mokrych przedmiotów.
 11. W zakrystii można nabyć prasę katolicką i kalendarz misyjny a przy drzwiach wyjściowych parafialną gazetkę „ Głos Królowej”

Solenizantom nadchodzącego tygodnia, Wam wszystkim,
życzymy szczególnej opieki Matki Bożej Królowej Świata.