OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 25 listopada 2018 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • w piątek – święto Św. Andrzeja, apostoła.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Módlmy się w intencji członków parafialnej Akcji Katolickiej z racji ich święta. Jest to również święto Liturgicznej Służby Ołtarza. O godz. 11.00 odbędzie się (odbył się) obrzęd przyjęcia kandydatów i ministrantów. Wciąż oczekujemy na nowych kandydatów. Zachęcamy chłopców do służby przy Ołtarzu i modlimy się w tej intencji .W naszej parafii gościmy Księży z Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań ks. Łukasza Anioła i Przemysława Antoniuka, którzy w dniu wczorajszym spotkali się z ministrantami a dzisiaj głoszą Słowo Boże na każdej Mszy św.
 2. Do piątku zapraszamy na Różaniec z wypominkami o godz. 17.30

W tym tygodniu w sposób szczególny polecamy zmarłych z ulic:

25  XI (niedziela) zmarłych z ul. Kolorowej, Spornej, Srebrnej i Miłej

 • XI (poniedziałek) zmarłych z ul. Stefanki, Ładnej i Partyzantów.
 • XI (wtorek) zmarłych z ul. Ciasnej. Jaworowej i Czołgistów.

28  XI,  29 XI i 30 XI (środa, czwartek i piątek) za poleconych zmarłych, przy których nazw ulic

nie podano.

 1. W środę 28 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Janusza.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 3. Janusz i ks. Piotr odwiedzi chorych w pierwszą sobotę miesiąca, 1 grudnia od godz.. 8.00.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek miesiąca, 7 grudnia od godz. 8.00.

 1. Od przyszłej Niedzieli w dolnym kościele czynny będzie sklepik parafialny, w niedziele przed i po Mszach św., natomiast w tygodniu przed roratami, w którym będzie można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne. Ofiary zebrane z ich sprzedaży będą przeznaczone, jak w poprzednich latach, dla osób potrzebujących pomocy.
 2. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, gdyby ktoś pragnął do Kościoła ofiarować choinki bylibyśmy bardzo wdzięczni. Prosimy o informację.
 3. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się 3 grudnia w poniedziałek na plebani o godz. 19.00
 4. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd pobłogosławienia opłatków.
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Stanisława Jarosiewicza z parafii Żydaczów na Ukrainie, który wygłosi Słowo Boże a po Mszach św. zbierał będzie ofiary.
 6. Do 30 listopada (piątek) jest podstawiony kontener na makulaturę.
 7. Od roku przy naszym kościele funkcjonuje Wolontariat parafialny. Jego działalność obejmuje wizyty w domu dla osób starszych a także indywidualnych. Tym razem przeprowadzą oni jednorazową akcję dla zwierząt w schronisku Reksio, w Bielsku-Białej. Potrzebne karmy, koce i inne materiały można przynosić od przyszłej niedzieli przed każdą Mszą Świętą do środy 5.12 włącznie, do dolnego kościoła.
 8. W zakrystii można nabyć Salwatoriański Kalendarz Misyjny oraz składać na wypominki roczne.
 9. Został wydany okolicznościowy parafialny kalendarz formatu A3, z okazji 60 rocznicy powstania naszej parafii. Znajdują się w nim zdjęcia pierwszego proboszcza, starego kościoła i obecnej świątyni. Sugerowana ofiara 20 zł. Dochód przeznaczony będzie na ogrzewanie kościoła. Zachęcamy do nabycia.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 11. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Matyldę Janiszewską. Jej dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.