OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła 25 października 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

  • W środę – święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 

OGŁOSZENIA

  1. W dzisiejszą niedzielą gościmy ks. Wojciecha Poradę SDS, przedstawiciela Salwatoriańskiego Referatu Misyjnego, który głosi Słowo Boże. Po Mszach świętych będzie można u niego złożyć ofiary na misje.
  2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godzinę 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W tym roku, ze względu na sytuacje epidemiczną nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Tradycyjne modlitwy za zmarłych odbędą się w kościele po Mszy św. o godz. 12.30. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały miesiąc listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze. Zachęcamy do odwiedzania cmentarzy w dni po uroczystości Wszystkich Świętych
  5. Wypominki na miesiąc listopad można składać w zakrystii lub na tacę wypisane czytelnie i z podaniem ulic. W intencji poleconych zmarłych, przez cały miesiąc listopad będziemy odmawiać różaniec. W dniach od 1 do 8 listopada codziennie będzie sprawowana Msza św, w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
  7. Zachęcamy do nabycia kwartalnika „Salwtor” oraz Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok. Dochód przeznaczony jest na Misje.
  8. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując wszystkie obostrzenia wynikające z obecnej sytuacji. Zasady epidemiczne wydane przez ks. Bp. Ordynariusza znajdują się na stronie diecezji.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz