OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła 24 września 2017

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
 • W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
 • W czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 • W piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 • W sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 3. Spotkania młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym odbywają się w piątki, natomiast studentów i pracujących w czwartki. Rozpoczęcie spotkań o godz. 18.00 Mszą św. po niej spotkanie w salce pod kościołem.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, o godz. 17.15.
 5. Świetlica środowiskowa „Dzieciątka Jezus” ul. Grzybowa 8, prowadzi nabór na prowadzone zajęcia. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
 6. Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska z ul Willowej prowadzi akcję szczepień ochronnych przeciw grypie. Dokładne informacje w gablocie parafialnej.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w dniu 7 X br. w akcji „Różaniec do granic”. Zapisy w zakrystii.
 8. Dziś upływa termin składania deklaracji do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 19:00 w Salce pod kościołem..
 9. Pragniemy aby w naszej parafii powstało Parafialne koło misyjne „Jordanki”. Zapraszamy dzieci z klas od 3 do 6 SP, które chcę poznać kulturę, zwyczaje, języki krajów misyjnych i nawiązać relacje z rówieśnikami i misjonarzami z różnych stron świata. Spotkania będą się odbywać w każdy piątek o godz. 16.00 w salce w dolnym kościele. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 X br. o godz. 15.30 przed spowiedzią pierwszopiątkową dla dzieci.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „Niedzieli”, Źródła, u ministrantów można nabyć kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 11. W zakrystii lub przed kościołem można nabyć Salwatoriański Kalendarz Misyjny na 2018 r. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na misje.
 12. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.
 13. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: Antoni Ryłko, Maria Sajnoga, Krystyna Brzuchańska. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się: Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.                  

                                                                                    Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz