OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła 20 września 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – święto św. Mateusza
 • W środę – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
 • W czwartek – święto Rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej
OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbon ofiary na radio „Anioł Beskidów”.
 2. We wtorek 22 września o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo  do Świętej Rity z poświęceniem róż. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00
 5. Zachęcamy grupy parafialne do prowadzenia adoracji w Czwartki od godz. 17.30
 6. W związku z odwołaniem tegorocznej Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, przyszła  niedziela 27 września będzie obchodzona jako dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem “Eucharystia jest źródłem miłości”. Podczas każdej Mszy św. dokonamy  Aktu Zawierzenia Rodzin Matce Bożej.
 7. W przyszłą niedzielę Ania Olma, z Salwatoriańskiego Duszpasterstwa BAGNO, która wyjeżdża na misję do Hondurasu pragnie zaprosić was do towarzyszenia w misji i wsparcia modlitewnego i finansowego. Uczyni to po każdej Mszy św.
 8. Kandydaci do bierzmowania proszeni są o zabranie zgłoszeń umieszczonych na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy przynieść do 4 października br. Szczególnie zapraszamy uczniów klas ósmych oraz tych dorosłych, którzy z różnych powodów nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania.
 9. Spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w kościele, w dniu 28 września br, po wieczornej Mszy św.
 10. Spotkania grupy adoracyjno – biblijnej odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św. w salce pod kościołem.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
 12. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok. Dochód przeznaczony jest na Misje.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz