OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 września 2018 r

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W czwartek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma.
 • W piątek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • W sobotę, 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kolejną już „Biesiadę parafialną”. Rozpoczęcie na placu przykościelnym, po mszy św. o godz. 12.30 dzieleniem się chlebem. Będzie wiele atrakcji, występy zespołów, konkursy dla dzieci. Losy na zabawę fantową można nabyć dzisiaj po każdej Mszy św. przy głównych drzwiach wyjściowych. Każdy los wygrywa i bierze udział w losowaniu głównej nagrody, którą jest ufundowany przez Ochotniczą Straż Pożarną, odkurzacz. Czekamy na ciasto i słoiki z ogórkami na II Konkurs na najlepszego ogórka kiszonego. Zapraszamy również na  turniej ping-ponga. O godz. 16.30 odbędzie się losowanie głównej nagrody. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy na koncert zespołu „Psalm Projekt”. Jest to zespół złożony z młodzieży salwatoriańskich parafii. Gra muzykę religijną z wielka energią. Zapraszamy! Pozyskane środki z biesiady przeznaczone będą na ocieplenie stropu kościoła.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Akcji.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. W czwartek, 13 lipca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie wystawieniem Najświętszego sakramentu o godz. 17.00, o godz. 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. procesja fatimska i czuwanie do godz. 20.00, które poprowadzi grupa adoracyjno biblijna..
 5. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego śpiewania dla Pana Jezusa i parafian. Zapraszamy do współpracy rodziców i dziadków. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.00 w salce pod kościołem.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na Jasnej Górce koło Żywca, w Pasierbcu i Limanowej. Wyjazd 22 września. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Chętni na wyjazd do Krakowa, do św. Rity, mogą zapisać się u Pani Fredzi, podczas „Biesiady” w godz. od. 14.00 do 17.00. Szczegóły wyjazdu na plakatach.
 8. W dalszym ciągu przy wyjściu z kościoła można pobierać deklarację do bierzmowania, a następnie po ich wypełnieniu przynieść je do zakrystii.
 9. Przepraszamy parafian za utrudnienia związane z parkowaniem samochodów.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „ Niedzieli”, oraz kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”, w której znajduje się artykuł o powstaniu Hymnu „Biesiady Parafialnej” w Cygańskim Lesie.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Giercuszkiewicz i Krystynę Czyżewską. Ich Dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.      

                                                            Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz