OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 8 września 2019 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

§  W piątek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

§  W sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

II   OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj 8 września przeżywamy w Naszym Zgromadzeniu Zakonnym 101 rocznicę śmierci naszego Założyciela, Sługi Bożego, Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami modlą się o jego beatyfikację. Jest to również, święto patronalne Zgromadzenia Salwatorianów. Waszej modlitwie polecamy Salwatorianów na całym świecie a szczególnie kleryków i braci, którzy w tym dniu w Bagnie złożyli śluby zakonne
 2. Przypominamy iż Msze św. w ciągu tygodnia sprawowane są o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30 oraz we wtorki i soboty od godz. 8.00 do 9.00 i mieści się w dolnym kościele. Spowiedź św. przed Mszą św.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Akcji.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. W piątek, 13 września, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja fatimska, różaniec i czuwanie do godz. 20.00, które poprowadzi grupa adoracyjno biblijna.
 6. W sobotę 14 września w święto podwyższenia Krzyża Św. zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę w łacności z „Polska pod Krzyżem”. Modlić się będziemy za Kościół i Ojczyznę. Zgromadzimy się o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po której odprawimy Drogę Krzyżową. Spotkanie zakończymy modlitwą przy krzyżu misyjnym. Na modlitewne spotkanie prosimy o przyniesienie domowych  krzyży.
 7. Koło Żywego Różańca na dzień 15 września organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Matki Bożej Bolesnej – zapisy w zakrystii.
 8. Zapraszamy na film „Tajemnica Ojca Pio” w kinie Helios, seans odbędzie się jeszcze 9 września o godz. 11.00, koszt 13 zł. Zapisy w Zakrystii. Odbiór biletów przed seansem na hasło” Parafia NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie”.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. dziecięca grupa misyjna „Jordanki” zaprasza na kiermasz słodkości. Dochód przeznaczony jest na cele misyjne.
 • W dalszym ciągu przy wyjściu z kościoła można pobierać deklarację do bierzmowania, a następnie po ich wypełnieniu przynieść je do zakrystii. Termin składania deklaracji mija 15 września br.
 • W zakrystii można zamawiać intencje na 2020 r.
 • Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2020 rok oraz prasy katolickiej w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, gościom, Jubilatom  i solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz