OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • W sobotę, 5 września – wspomnienie błogosławionej Marii od Apostołów. Założycielki Kongregacji Sióstr Salwatorianek.
 

OGŁOSZENIA

 1. Od wtorku 1 września Msze św. w ciągu tygodnia sprawowane będą o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 Po wakacyjnej przerwie Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i czwartki od godz. 16.00 do 17.30 oraz we wtorki i soboty od godz. 8.00 do 9.00 Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Mszę św. Młodych odprawianą w  niedziele o godz. 19.15
 2. We wtorek 1 września, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy uczniów i nauczycieli  na Mszę Świętą:  o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. dla uczniów z klas IV-VIII, o   11.00 dla  uczniów  z kl. I –III . Na Mszy św. o godz. 11.00 dla uczniów rozpoczynających naukę w  kl. I, nastąpi pobłogosławienie tornistrów. Wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu, jak również  niczym nie zakłóconego nawet koronawirusem procesu wychowawczego.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek od godz. 15.00 do 18.00 w piątek od godz. 15.00 – 16.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek  i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca  zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Spowiedź od godz. 16.00.  Spowiedź dla dorosłych od godz. 17:30. Po wieczornej Mszy św. Noc Nikodemowa.
 6. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Marek.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
 9. Od przyszłej niedzieli będzie  można zamawiać intencje na 2021 r.
 10. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok. Ofiara dobrowolna. Dochód przeznaczony jest na Misje.
 11. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszły  Śp. Zofia Zielińska – Pajdzik oraz Maria Żaczek . Dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                             

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz