OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła 25 sierpnia 2019 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

§  W poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

§  We wtorek – wspomnienie Św. Moniki

§  W środę – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

§  W czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela..

II   OGŁOSZENIA

  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Serdecznie witamy Ks. Karola Kulczyckiego SDS – Wikariusza Polskiej Prowincji Salwatorianów, który głosi kazania na wszystkich Mszach św. i odprawi uroczystą Mszę św. odpustową, za co składamy Mu serdeczne Bóg zapłać. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie naszej parafialnej uroczystości. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W tym roku Sumą odpustowa rozpoczniemy „XX Biesiadę parafialną”. Po Mszy św. na placu przykościelnym, podzielimy się chlebem. Zapraszamy, będzie wiele atrakcji, występy zespołów, konkursy dla dzieci. Ponadto będzie prowadzona zabawa fantowa, na którą losy można nabyć, po każdej Eucharystii. Każdy los wygrywa i bierze udział w losowaniu głównej nagrody „ Urządzenia Sprzątającego”. W trakcie Biesiady odbędzie się III Konkurs na najlepszego ogórka kiszonego. Osoby chętne do udziału w konkursie, prosimy o przynoszenie opisanych imieniem i nazwiskiem słoików, w dniu Biesiady, do godziny 14:00. Zapraszamy również na  turniej ping-ponga. Dziękujemy za upieczenie ciast. Biesiadę zakończymy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00. Pozyskane środki z biesiady przeznaczone będą na kontynuowanie naprawy dachu na kościele.
  2. W okresie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św.. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00
  5. Koło Żywego Różańca na dzień 15 września organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Matki Bożej Bolesnej – zapisy w zakrystii.
  6. Kandydaci do bierzmowania proszeni są o zabranie zgłoszeń umieszczonych na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy przynieść do 15 września b.r. Szczególnie zapraszamy uczniów klas ósmych i starszych oraz tych dorosłych, którzy z różnych powodów nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania.
  7. Miasto Bielsko-Biała Organizuje Plebiscyt „Aktywny Senior Roku 2019”. Kandydata do plebiscytu można zgłosić w terminie do 10 września 2019 r.. Formularz zgłoszenia i regulamin znajduje się na stronie internetowej- Urzędu Miasta.
  8. Informujemy iż 2 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny i katechetyczny.
  9. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2020 rok. Jak również prasy katolickiej, polecamy „Gościa Niedzielnego” w którym znajdziemy artykuł o naszej parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, gościom i sympatykom naszego kościoła z okazji odpustu parafialnego życzymy, by Maryja, Królowa Świata, pomagała nam trwać w  wierze.  Modlitwą ogarniamy Wszystkich Solenizantów i  Jubilatów tego tygodnia  wypraszając dla nich błogosławieństwo Boże i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

           

                                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz