OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła 23 sierpnia 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – święto Św. Bartłomieja, apostoła
 • W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
 • W czwartek – wspomnienie św. Moniki
 • W piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 • W sobotę – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 

OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Serdecznie witamy Ks. Dariusza Babulę SDS – proboszcza parafii w Bystrej Śląskiej, który głosi kazania na wszystkich Mszach św. i przewodniczył będzie uroczystej Mszę św. odpustowej o godz. 12.30, za co składamy Mu serdeczne Bóg zapłać. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie naszej parafialnej uroczystości. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30.

O godz. 17.00 zapraszamy na odpustowy koncert ku czci Maryi w wykonaniu skrzypka Piotra Sadowskiego wraz z orkiestrą im. Telemana.

 1. Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W okresie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. Młodych o godz. 19.15.  Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św. Spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. Nasza parafia wraz z parafią w Bystrej Śląskiej poproszona została aby w piątek 28 sierpnia przeprowadzić czuwanie modlitewne w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Rozpoczęcie czuwania o godz. 18.00 odsłonięciem Cudownej Piety Hałcnowskiej. Droga Krzyżowa wokół kościoła. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. z kazaniem. O 21.00 Apel Jasnogórski i zasłonięcie Figury Matki Bożej Bolesnej. Czuwanie związane jest z przypadającą w tym roku 25 rocznicą pobytu św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy do wspólnego czuwania w naszym diecezjalnym sanktuarium.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
 6. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok. Ofiara dobrowolna. Dochód przeznaczony jest na Misje.
 7. Do wieczności z naszego Zgromadzenia Zakonnego odszedł. Śp. Józef Fugiel SDS. Przed laty pracował w naszej parafii. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Módlmy się…

 

Wszystkim Drogim Parafianom, gościom i sympatykom naszego kościoła z okazji odpustu parafialnego życzymy, by Maryja, Królowa Świata, pomagała nam trwać w  wierze. 

Modlitwą ogarniamy Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia  wypraszając dla nich błogosławieństwo Boże i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                         

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz