OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła 22 sierpnia 2021 r.

 

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek – święto Św. Bartłomieja, apostoła.
 • W czwartek- uroczystość NMP Częstochowskiej.
 • W piątek – wspomnienie Św. Moniki.
 • W sobotę – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Serdecznie witamy Ks. Mirosława Socałę SDS – który głosi kazania na wszystkich Mszach św. i przewodniczył będzie uroczystej Mszę św. odpustowej o godz. 12.30, za co składamy Mu serdeczne Bóg zapłać. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie naszej parafialnej uroczystości. Szczególnie Pani Helenie za ofiarowanie kwiatów oraz Pani Ani i osobie jej pomagającej za dekoracje kwiatowe i wystrój kościoła. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na odpustowy koncert, w wykonaniu skrzypka Pana Piotra Sadowskiego wraz z orkiestrą im. Telemana.
 2. Msze św. w tygodniu, w okresie wakacji są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Msza św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna: w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 3. W poniedziałek 23 sierpnia nasza parafia ma wyznaczoną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy na Adorację od godz. 7.00 do 18.00
 4. Ponadto Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
 7. Do wieczności odeszły śp. Aniela Oleksiak i Urszula Konior. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                            

                                         

                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz