OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła 19 sierpnia 2018 r.

I KALENDARZ LITURGICZNY

➢ W poniedziałek 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
➢ We wtorek, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża.
➢ W środę 22 sierpnia – wspomnienie NMP Królowej.
➢ W piątek 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła.
➢ W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej.

II OGŁOSZENIA
1. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
2. W czwartek 23 sierpnia nasza parafia ma wyznaczoną całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W ten sposób włączamy się w wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu trwającą w naszej diecezji. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 7.00 a zakończymy przed Mszą św. o godz. 18.00 Zatroszczmy się o to aby Pan Jezus nie czuł się samotny w naszym kościele. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie. Jest to tez dzień rocznicy konsekracji naszego kościoła.
3. W przyszłą Niedzielę 26 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczystą sumę o godz. 12.30 odprawi ks. Sławomir Soczyński SDS –wykładowca WSD, pracownik naukowy UP Jana Pawła II oraz redaktor Salvatorianische Mitteilungen. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. naszych parafian, młodzież, ministrantów, dzieci. W czasie sumy odpustowej towarzyszył nam będzie zespół muzyczny „Chwalmy Pana”, pod kierunkiem naszego Pana Organisty. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością odpustową będzie w czwartek od godz. 17.00-18.00.
4. Widoczne zacieki na suficie kościoła świadczyły o nieszczelnym dachu. Po wykonanych pracach naprawczych będziemy obserwować czy były one skuteczne. Przed nami jest też konieczność ocieplenia przestrzeni pomiędzy stropem a dachem kościoła.
5. Redakcja Gazetki Parafialnej wraz z Akcją Katolicką organizują dziękczynną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych na Jasnej Górce, w Pasierbcu i Limanowej. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 22 września. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.
6. W sobotę 25 sierpnia, zapraszamy na 54 pokutny marsz różańcowy w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kaplicy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku Białej.
7. W przyszłą niedziele odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowe w Bystrej Krakowskiej Szczegóły na plakacie.
8. Zapraszamy małżeństwa i wszystkich chętnych, którzy chcieliby pogłębić wiedzę oraz umiejętności przydatne w budowaniu szczęśliwego małżeństwa i rodziny na dwuletnie Diecezjalne Studium teologii Rodziny. Zajęcia odbywają się w sobotę, raz w miesiącu, w Bielsku –Białej. Więcej informacji o studium oraz o zapisach znajduje się na plakacie.
9. Kontener na makulaturę zostanie podstawiony w piątek 24 sierpnia br.
10. Prosimy o przynoszenie rzeczy na loterię fantową. Za już złożone dziękujemy.
11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia
życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz