OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła 18 sierpnia 2019 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 • W środę – uroczystość Św. Piusa X, papieża
 • W czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 • W sobotę – święto Św. Bartłomieja, apostoła.
II   OGŁOSZENIA
 1. W okresie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św.. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
 2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 3. W czwartek 22 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą. Wcześniej od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek 23 sierpnia nasza parafia ma wyznaczoną całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 7.00 a zakończymy przed Mszą św. o godz. 18.00 . Plan adoracji wywieszony jest w gablocie.
 5. W przyszłą Niedzielę 25 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczystą sumę o godz. 12.30 odprawi ks. Karol Kulczycki SDS – Wikariusz Polskiej Prowincji Salwatorianów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. naszych parafian, młodzież, ministrantów, dzieci. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością odpustową będzie w piątek od godz. 17.00-18.00. Sumą odpustowa rozpoczniemy „XX Biesiadę parafialną”. Po Mszy św. na placu przykościelnym, około godz. 13.45 dzieleniem się chlebem. Będzie wiele atrakcji, występy zespołów, konkursy dla dzieci. Ponadto będzie prowadzona zabawa fantowa, na którą losy będzie można nabyć, w przyszłą niedzielę, po każdej Eucharystii. Każdy los wygrywa i bierze udział w losowaniu głównej nagrody. W trakcie Biesiady odbędzie się III Konkurs na najlepszego ogórka kiszonego. Osoby chętne do udziału w konkursie, prosimy o przynoszenie opisanych imieniem i nazwiskiem słoików i  pozostawienie na Zakrystii do godziny 14:00 w dniu Biesiady. Zapraszamy również na  turniej ping-ponga. Jak co roku tradycyjnie prosimy chętnych o upieczenie ciast, które można zostawić  w sobotę i dzień Biesiady do godz. 12.00 w dolnym kościele. Biesiadę zakończymy dziękczynną Eucharystią o godz. 18.00. Pozyskane środki z biesiady przeznaczone będą na kontynuowanie naprawy dachu na kościele. Wymieniliśmy miedzianą blachę w korycie dachu. Plan Biesiady wywieszony jest w gablocie parafialnej.
 6. Miasto Bielski-Biała Organizuje Plebiscyt „Aktywny Senior Roku 2019”. Kandydata do plebiscytu można zgłosić w terminie do 10 września 2019 r.. Formularz zgłoszenia i regulamin znajduje się na stronie internetowej- Urzędu Miasta.
 7. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2020 rok.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i wakacyjnego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

           

 

                                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz