OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła 26 lipca 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W środę – wspomnienie św. Marty.
 • W piątek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
 • W sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 

OGŁOSZENIA

 1. Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, z tej racji dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy
 2. Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W okresie wakacji w niedzielę nie będzie  Mszy św. Młodych o godz. 19.15.
 3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 7. Odwiedziny wszystkich zgłoszonych chorych w miesiącu sierpniu odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 8.00.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę; Gietrzwałd – Litwa- Łotwa w terminie od 14-19 sierpnia br. W programie: Gietrzwałd, Św. Lipka, Stoczek klasztorny, Wilno, Troki, Szydłów, Szawle, Ponary, Ryga. Koszt 600zł + 100 euro. Zapisy w zakrystii.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
 10. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok. Ofiara dobrowolna. Dochód przeznaczony jest na Misje.
 11. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Tadeusz Chmura. Duszę zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim będącym na wakacjach, życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                          

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz