OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła 19 lipca 2020 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W środę – święto Św. Marii Magdaleny.
 • W czwartek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 • W piątek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.
 • W sobotę – święto Św. Jakuba, apostoła.
 

OGŁOSZENIA

 1. Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W okresie wakacji w niedzielę nie będzie  Mszy św. Młodych o godz. 19.15.
 2. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. W Środę 22 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 6. W sobotę 25 lipca, przypada wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę; Gietrzwałd – Litwa- Łotwa w terminie od 14-19 sierpnia br. W programie: Gietrzwałd, Św. Lipka, Stoczek klasztorny, Wilno, Troki, Szydłów, Szawle, Ponary, Ryga. Koszt 600 zł + 100 euro. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasz gazetka parafialna.

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz uczniom i nauczycielom rozpoczynającym wakacje, życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                         

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz