OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła 18 Lipca 2021 r.

• W środę – wspomnienie błogosławionego Franciszka Jordana.
  • W czwartek – święto Św. Marii Magdaleny
  • W piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki
  • W sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

1. Msze św. w tygodniu, w okresie wakacji są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Msza św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna: w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. W środę 21 lipca, po raz pierwszy obchodzimy liturgiczne wspomnienie naszego założyciela Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. W czwartek 22 lipca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę 25 lipca przypada wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Meszy Św. nastąpi błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 13-22.08.2021 r. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  9. Do wieczności odeszli śp. Leokadia Wróbel i Antoni Girtler. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.