OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 24 czerwca 2018 r.

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W czwartek – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika.
 • W piątek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. Do soboty, 30 czerwca, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna Młodych o godz. 19.15 zostaje zawieszona na czas wakacji. Kancelaria będzie czynna wyłącznie po Mszy Św. wieczornej, a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 3. Decyzją Księdza Prowincjała Józefa Figla SDS i Jego Rady z dniem 01.07.2018 r. z naszej wspólnoty zakonnej zostaje przeniesiony do wspólnoty w Obornikach Śląskich ks. Bogdan Cwynar SDS gdzie obejmie funkcję superiora. Do naszej wspólnoty zakonnej został przydzielony ze wspólnoty w Trzebini ks. Rafał Wagner SDS, który obejmie obowiązki pomocy duszpasterskiej. W naszej wspólnocie na urząd superiora został powołany ks. Wiesław Ogórek SDS, wice-superiora ks. Janusz Barglik SDS, konsulatora wspólnoty ks. Paweł Radziejewski SDS.
 4. W czwartek, 28 czerwca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą pożegnalną ks. Bogdana Cwynara SDS.
 5. W piątek, 29 czerwca, o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Piotra Schory i ks. Pawła Radziejewskiego. Solenizantów polecamy waszym modlitwom. W piątek z racji uroczystości Św. Piotra i Pawła nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Zapraszamy na XXVII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia z Bazyliki w Hałcnowie. Zakończenie 11 sierpnia na Jasnej Górze. Zapisy w punktach: Bielsko-Biała, Kety, Milówka, Istebna trwają do 13 lipca. Zapisy przez stronę internetową do 22 lipca.
 7. Ze względu na uciążliwość lokalizacji „Ogródka Jordanowskiego” zostaliśmy przez sąsiadów poproszeni o jego przeniesienie. Szukamy nowej lokalizacji na przykościelnym terenie.
 8. Do przyszłej niedzieli zostaje przedłużona zbiórka odzieży dla dzieci w wieku 4-12 lat z salwatoriańskiej misji w Zambii w Afryce, prosimy o przynoszenie niezniszczonej odzieży do zakrystii. Akcję koordynuje dziecięca grupa misyjna „Jordanki”.
 9. Do 29 czerwca przy plebanii podstawiony jest kontener na makulaturę.
 10. Informujemy iż tegoroczna „Biesiada Parafialna” odbędzie się w niedziele 9 września. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”
 12. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał śp. Bernadynę Bąk i Janina Tkacz.. Ich dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                       

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz