OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • Decyzją Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w roku bieżącym uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela będzie obchodzona w czwartek, 23 czerwca.
 • W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
II   OGŁOSZENIA
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwonkach, Pani katechetce, strażakom, ministrantom i lektorom, Panu organiście, Panom Kościelnym, Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkim biorącym udział w procesji, którzy w ten sposób pokazali swoje przywiązanie do  Wszystkim składam serdeczne- Bóg Zapłać!
 2. Do czwartku zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30. Liczymy na obecność dzieci i młodzieży.
 3. Do końca miesiąca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 6. W środę, 22 czerwca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała po procesji eucharystycznej nastąpi poświęcenie wianków i ziół.
 8. W piątek, 24 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców o godz. 9.30 na Mszę Św. dziękczynną na zakończenie roku.
 9. W piątek, 24 czerwca, o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową oraz dziękczynienie za 40 lat kapłaństwa ks. Jana Stramy SDS. Księdza solenizanta polecamy waszym modlitwom
 10. Od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna Młodych o godz. 19.15 zostaje zawieszona na czas wakacji.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w terminie od 10 – 17 października 2022r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie. Zapisy pod nr tel. 533 489 003
 12. W dniach od 4-11 lipca zapraszamy młodzież po 7 klasie szkoły podstawowej na Salwatoriańskie Forum Młodych do Dobroszyc koło Wrocławia. Szczegółowe informacje na stronie forummlodych.com
 13. Decyzją Księdza Prowincjała Salwatorianów ks. Józefa Figla SDS i Jego Rady z dniem 01.07.2022 r. z naszej parafii i wspólnoty zakonnej zostają przeniesieni: Marek Sawicki SDS do wspólnoty zakonnej w Warszawie oraz ks. Roman Wróblewski SDS do wspólnoty zakonnej w Scerne de Pineto we Włoszech. Do naszej wspólnoty zakonnej zostali przydzieleni: ks. Jacek Grucela SDS oraz ks. Kamil Leszczyński SDS. W przyszła niedzielę o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną na której podziękujemy ks. Markowi  i ks. Romanowi za dwuletnią posługę w naszej parafii.
 14. Do jutra przy plebanii, podstawiony jest kontener na makulaturę.
 15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa Bożego

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                  

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz