OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła 17 czerwca 2018 r.

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • W przyszłą niedzielę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj ofiary przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 2. Do końca czerwca zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30
 3. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się na plebanii w poniedziałek 18 czerwca o godz. 19.00.
 4. Piątek, 22 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą dziękczynna o godz. 8.00.
 5. W niedzielę 24 czerwca o godz. 12.30, serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Jana Stramy. Księdza solenizanta polecamy waszym modlitwom.
 6. Salwatoriańska misja w Zambii organizuje zbiórkę odzieży dla dzieci w wieku 4-12 lat. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w tę akcję prosimy o przynoszenie niezniszczonej odzieży do zakrystii do przyszłej niedzieli. Akcję koordynuje dziecięca grupa misyjna „Jordanki”.
 7. Redakcja gazetki „Głos Królowej” zaprasza na jednodniowy wyjazd szlakiem Apostołów Słowian Cyryla i Metodego do Nitry i Bratysławy w niedzielę 1 lipca. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gazetce.
 8. Zapraszamy na XXVII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia z Bazyliki w Hałcnowie. Zakończenie 11 sierpnia na Jasnej Górze. Zapisy w punktach: Bielsko-Biała, Kety, Milówka, Istebna trwają do 13 lipca. Zapisy przez stronę internetową do 22 lipca.
 9. Od 22 do 29 czerwca przy plebanii podstawiony będzie kontener na makulaturę.
 10. W miniony weekend, odbył się w Krakowie Ogólnopolski Salwatoriański Turniej Piłkarski do lat 18. Dzielimy się radością, z tego że drużyna naszej parafii wywalczyła srebrny medal. Gratulujemy zawodnikom i liczymy, że w przyszłym roku nie będzie gorzej. Przy tej okazji wszystkich chętnych zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zgłoszenia można kierować do zakrystii.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”

 

 

 

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                       

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz