OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła 6 czerwca 2021 r.

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – wspomnienie dowolne Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika.
 • We wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwonkach, Paniom katechetkom, strażakom, ministrantom i lektorom, Panu organiście, Panom Kościelnym, Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkim biorącym udział w procesji, którzy w ten sposób pokazali swoje przywiązanie do  Wszystkim składam serdeczne- Bóg Zapłać!
 2. Do czwartku zapraszamy, na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30.
 3. Codziennie zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 18.30-20.00 (grupa adoracyjno-biblijna) oraz w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku przezywamy 100 rocznicę poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa. Ogólnopolskie ponowienie poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa dokona się w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie a w naszej parafii dokona się to na nabożeństwie czerwcowym. Po Mszy św. wieczornej  Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza na noc Nikodemową, będzie to adoracja z rozważaniami.
 6. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W trzebińskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się dziękczynienie Opatrzności Bożej za dar beatyfikacji Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Dnia 11 czerwca br. o godz. 21.00 odbędzie się koncert dziękczynny pt. „Błogosławiony Franciszek Jordan – Apostoł bez granic”. Będzie on transmitowany na żywo przez TV Trwam. Dnia 12 czerwca 2021 roku (sobota) o godz. 11.15 odbędzie się nabożeństwo w duchu Bł. Franciszka Jordana, o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Kard. Stanisława Dziwisza. Osoby pragnące pojechać do Trzebini w sobotę 12 czerwca prosimy aby zapisały się w zakrystii lub telefonicznie do poniedziałku włącznie. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia w trzebińskiej świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.15. Po Mszy św. procesja fatimska i różaniec fatimski, Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 9. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się 14 czerwca po wieczornej Mszy św.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
 11. Do wieczności odeszli sp. Wiesław Tyszecki i Edward Strzop. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                           

                                                   Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz